Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9979
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Orientalno–folkowy festiwal tańca w Cieplicach

Środa, 25 sierpnia 2010, 6:52
Aktualizacja: 6:56
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Orientalno–folkowy festiwal tańca w Cieplicach
Kimo
Fot. Organizator
Najbliższa niedziela w Cieplicach upłynie pod znakiem tańca i świetnej zabawy. Przez całe popołudnie trwać będzie Artyśnicka Bomba Cieplicka czyli II Cieplicki Festiwal Tańca. Start imprezy przewidziano na godzinę 16:00. Organizatorami przedsięwzięcia jest Przystań Twórcza– Cieplickie Centrum Kultury. Na ten czas Park Norweski zamieni się w miejsce spotkań wielu nurtów muzycznych. Myślą przewodnią tegorocznego festiwalu jest taniec i jeszcze raz taniec.

W ubiegłym roku królowało flamenco i brazylijska samba, a w tym…. bogactwo orientu, magia cygańskich rytmów, żywioł ukraińskiego folku i ukochany przez młodzież Break Dance w mistrzowskim wykonaniu! Widzowie będą mogli zobaczyć niezwykle kolorowe stroje, posłuchać żywiołowej muzyki, ale także wziąć udział w zabawie tanecznej pod sceną. Oczywiście nie zabraknie konkursów dla całych rodzin i miasteczka ruchu drogowego, które przygotuje Straż Miejska.

W części orientalnej na scenie zobaczymy dwie bardzo utalentowane jeleniogórskie tancerki tańca brzucha: Martę Michalską i Jadwigę Sobieszczuk. Gwiazdami tej części będą Samira i Kimo. Zatańczą oni w duecie oraz jako soliści. Anna Redlin i formacja Kardamon zaprezentują tańce orientalne, począwszy od folkloru egipskiego i hinduskiego, przez klasyczny taniec brzucha, Bollywood, Bellydance Fusion aż po mistyczny taniec derwiszy.

Na tej samej scenie wystąpi Rozalia Wiśniewska, która zaprezentuje modern jazz z elementami tańca klasycznego.

Break Dance reprezentować będzie grupa Tribal Team Poland. Jest to zawodowa grupa tancerzy, która skupia najbardziej utytułowanych i doświadczonych break danceowców z Polski. Każdy z nich spędził na parkietach całego świata przynajmniej 10 lat. W skład grupy wchodzą: Arkadiusz "Snake" Skuza, Piotr "Wezyr" Madera, Mariusz "Maniek" Bromirski, Mikołaj "Miki" Nowak.

Poza fuzją różnych nurtów tanecznych na scenie w Cieplicach zaprezentują się dwa zespoły. Pierwszy to jeden z najlepszych cygańskich zespołów Polsce. „Vanessa i Sorba”, bo taką nazwę nosi ma w swoim repertuarze m.in.: stare pieśni, romanse, czardasze. Liderka zespołu Vanessa próbowała swoich sił w programie Mam Talent! Zachwyciła tam nie tylko jury, ale także widzów.

Drugim równie ciekawym zespołem muzycznym będzie lwowski zespół pn. „The Ukrainian Folk”. W skład repertuaru grupy wchodzą piosenki ludowe we własnej aranżacji oraz własne kompozycje. Dzięki swojej pasji zespół stał się jednym z najbardziej uznawanych zespołów wśród fanów ukraińskiej muzyki folkowo-rockowej, co sprawiło, że grupa rozgrzewała publiczność nie tylko w Polsce, ale i za granicą, m.in.: w Rosji, Austrii, Niemczech, Francji, Ukrainie i Czechach.

Niedziela w Parku Norweskim będzie niezapomnianym przeżyciem dla miłośników tańca i dobrej muzyki. Każdy znajdzie coś dla siebie i zapewne nie będzie się nudził. Impreza finansowana jest z budżetu Miasta Jelenia Góra oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group