• Wtorek, 21 stycznia 2020
  • Godz. 1:50
  • Imieniny: Agnieszki, Jarosława
  • Czytających: 4833
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Orientalnie w Filharmonii

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 listopada 2019, 10:01
Aktualizacja: Niedziela, 1 grudnia 2019, 5:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (28.11) w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbył się koncert pod nazwą "Sen to czy jawa?" w wykonaniu grupy Merhaba Kadin. Była muzyka hiszpańska, orientalna i cygańska.

Zespół Merhaba Kadin wystąpił w składzie: Elwira Kozak – wokal, Wojciech Michalski – wokal, Róża Wysocka – instrumenty klawiszowe, Natalia Wysocka – skrzypce, Marek Mikulski – gitara klasyczna, Tomasz Kujawa – instrumenty perkusyjne, Agata Szmigrodzka – taniec, choreografia, teksty, instrumenty perkusyjne.

Barwna egzotyka przeplata się tu ze swojską rzeczywistością. Wyjątkowe aranżacje - przepełnione cygańskimi brzmieniami, przeplatane muzyką flamenco, a także ubarwione orientalnymi rytmami z pewnością urzekną słuchaczy i sprawią, że każdy odnajdzie w nich coś dla siebie. Klamrą łączącą całość są poetyckie teksty i ciekawe choreografie autorstwa Agaty Szmigrodzkiej. Przygotowane przez nią teksty oraz pełen pasji taniec są z jednej strony namacalne i dosadne, z drugiej zaś ulotne i oniryczne - opowiadają organizatorzy.

I część orientalno-cygańska:
Na progu (Czas zmiany) – muz. tradycyjna orientalna
Maharadżowie – muz. tradycyjna orientalna
Za co? – muz. tradycyjna orientalna
Sigi dim (aranż instrumentalny) – muz. Tarkan
Czy tam? – muz. tradycyjna orientalna
Kochanie – muz. tradycyjna cygańska
Bajka – muz. tradycyjna orientalna
Tułacze świata – muz. tradycyjna cygańska

II część hiszpańsko-cygańska:
Oj dolo ma – muz. tradycyjna cygańska
Król – muz. tradycyjna hiszpańska
Silia y el tiempo (utwór instrumentalny) – muz. Vicente Amigo
Powrót – muz. Antonio Poveda
Czarownica – muz. tradycyjna orientalna
Callejon de la luna (utwór instrumentalny) – muz. Vicente Amigo
Alchemik – muz. tradycyjna hiszpańska
Boże daj – muz. tradycyjna cygańska
Jestem tylko kroplą – muz. Lole Montoya.

Twoja reakcja na artykuł?

10
56%
Cieszy
0
0%
Dziwi
7
39%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~widz 29-11-2019 10:48
Przepiękny koncert!
~piko 29-11-2019 10:54
Jestem pod wrażeniem , pięknie .Wspaniałe zjawisko muzyczne .Fantastyczny wokal Pani Elwiry Kozak i przejmujący wyrazem artystycznym taniec Pani Agaty Szmigrodzkiej zasługuje na gromkie brawa . Więcej takich projektów artystycznych w Jeleniej Górze.
~BS 29-11-2019 11:34
Agata Szmigrodzka maluje muzykę tańcem,hipnotyzuje ruchem,oczu nie można oderwać.Brawo brawissimo,Aplauz.Wspanialy zespół z najwyższej półki.Do zobaczenia na następnym koncercie :-)))))))
~Dorsz 29-11-2019 11:39
To prawda, muzyki nie da się oszukać; albo ktoś umie grać albo nie. Trochę uwag mam jednak do organizatorów, nie przebierających w słowach marketingowych. "Tradycyjna muzyka orientalna", to trochę za ogólne stwierdzenie; jakby powiedzieć: "tradycyjna muzyka europejska". Czyli jaka, indyjska, chińska, malajska, tajska, mandżurska - może arabska ? Poza tym: "oniryczna" brzmi dla mnie trochę intrygująco, trochę groźnie; bo pojmuję to pojęcie - zjawisko jako konwencję polegającą czasami na ukazaniu rzeczywistości na kształt koszmaru. Zwykle dzieło ma wtedy charakter irracjonalny, absurdalny, sprzeczny z zasadami prawdopodobieństwa. I taki chyba jest ten koncert. W sumie O.K. !!!!
~Gosc 29-11-2019 14:40
A ja czekam na jakiś nowy spektakl tej grupy bo ten był już grany chyba wszędzie jest piękny nie ukrywam ale jako fan proszę o coś nowego. Pozdrawiam twórców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group