Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 11318
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Organizacje pozarządowe zaprezentowały się w Rynku

Niedziela, 15 czerwca 2014, 8:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 czerwca 2014, 7:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Organizacje pozarządowe zaprezentowały się w Rynku
Fot. Przemek Kaczałko
Pierwsze Targi Organizacji Pozarządowych odbyły się wczoraj (14.06) w jeleniogórskim Rynku. Była to okazja by swoje działania zaprezentowały jednostki trzeciego sektora, których w Jeleniej Górze działa około 200. Podczas targów, z okazji święta Związku Żołnierzy Wojska Polskiego obchodzonego właśnie 14. czerwca, odznaczano również zasłużonych dla Wojska Polskiego i wręczano im awanse.

Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, który powstał w 1981 roku jako organizacja ogólnopolska skupiająca byłych żołnierzy zawodowych Wojska Polskiego, idealnie wpisał się w I Targi Organizacji Pozarządowych

- Dewizą naszego związku jest hasło: „zawsze wierni ojczyźnie”. Prowadzimy działalność społeczną, socjalno-zdrowotną oraz proobronną – mówił major Kazimierz Kopaniarz. - Mam nadzieję, że przedstawione cele związku na I Jeleniogórskich Targach Organizacji Pozarządowych przyczynią się do wzrostu zainteresowania naszą organizacją w środowisku wojskowym, a aktywność naszych członków będzie jeszcze większa. Biorąc pod uwagę wiek naszych emerytów i możliwości finansowe oceniam, że jesteśmy środowiskiem udzielającym się aktywnie w życiu społecznym miasta i regionu – dodał major K. Kopaniarz.

Siłę działań organizacji pozarządowych w mieście dostrzega i ceni prezydent Marcin Zawiła.

- Dla mnie są bardzo ważni, staramy się im pomóc. Oczekiwania są na pewno dużo większe, ale ich liczba wskazuje na to, że rozwiązują bardzo ważne sprawy w mieście – mówił prezydent Marcin Zawiła. Które organizacje możemy wyróżnić? – W zeszłym roku wyróżniliśmy miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich. Bardzo mi na nich zależy, bo jesteśmy w większości potomkami ludzi z tamtych stron. Mamy tutaj też Aeroklub, rowerzystów, organizacje walczące z rakiem, mamy harcerzy, którzy świetnie działają. Mamy też nowe organizacje jak np. ci od Doliny Bobru, którzy chcą odnowić te szlaki. Wszystkie są świetne – dodał prezydent M. Zawiła.

Organizatorami Targów były: Fundacja Jagniatków, Miasto Jelenia Góra oraz Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group