Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5980
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Optyczne cuda w zasięgu ręki

Poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 7:55
Aktualizacja: 15:11
Autor: TEJO
REGION: Optyczne cuda w zasięgu ręki
Fot. Jarosław Pawlaczek
W Brunowie koło Lwówka Śląskiego zakończył się II Zlot Czytelników Optyczne.pl. Miejscowy pałac odwiedziło 50 miłośników fotografii, którzy od minionego piątku do niedzieli (wczoraj) mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach i prezentacjach.

Jak podał portal Optyczne.pl – organizator imprezy – uczestnicy mieli możliwość testowania sprzętu fotograficznego, o którym fotografujący mogą tylko pomarzyć. Do dyspozycji była cała gama obiektywów marki Sigma: od rybiego oka do potężnych tele.

Zainteresowaniem cieszyły się lunety firmy Pentax przeznaczone do digiscopingu, czyli fotografowania nieba za pomocą teleskopu. – Dzięki sklepowi Cyfrowe.pl poznać możliwości monitorów Eizo w profesjonalnej edycji obrazu oraz zastosowanie drukarek Canon serii PRO w wydruku wysokiej jakości obrazów na różnych nośnikach. Jednym z elementów zlotu były warsztaty SONY w studio.

– Największym minusem tego spotkania było to, że sprzęt pod koniec zlotu trzeba było zwrócić – żartuje Jarosław Pawlaczek, jeden z uczestników imprezy. Dzisiejsze możliwości techniczne fotografii i oferty sprzętowe są tak ogromne, że wielu z rozrzewnieniem i niewiarą wspomina czasy, kiedy po najzwyklejszego radzieckiego zenita trzeba było stać w długich kolejkach przed sklepem z szyldem „Fotooptyka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group