Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 6900
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Opracują diagnozę mieszkaniową

Poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Opracują diagnozę mieszkaniową
Fot. TEJO
Dziewięć uchwał w sprawach polityki mieszkaniowej w Jeleniej Górze trafi pod obrady rady miejskiej, której sesja w tej sprawie będzie zwołana jeszcze w kwietniu.

– Dokonamy diagnozy stanu w tym zakresie i poddamy pod dyskusje propozycje kierunków działań w najbliższych latach – powiedział prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła, w imieniu którego projekty uchwał zostaną wniesione. Dotyczą przeróżnych aspektów problematyki mieszkaniowej, od budownictwa komunalnego (w tym przede wszystkim – socjalnego), przez działalność TBS, tworzenie możliwości podejmowania inwestycji przez prywatnych developerów, aż po sprawy drobne, jednak ważne z punktu widzenia formalnego.

Rzecz w określeniu możliwości miasta w przeznaczaniu mieszkań dla repatriantów, głównie z kierunku wschodniego. O tym, jak bardzo zmieniła się Jelenia Góra w dwudziestoleciu istnienia samorządów w tej sferze, świadczy choćby porównanie ilości mieszkań będących własnością miasta na początku okresu transformacji (ponad 13,5 tys.) i w ub. roku (ok. 5 tys.). W ostatnich latach, corocznie przeciętnie na rzecz lokatorów sprzedawanych jest ponad 500 mieszkań. Istotne bonifikaty wpłynęły na tempo tego procesu - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group