Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7135
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Opłatek z biskupem

Poniedziałek, 13 stycznia 2020, 9:00
Aktualizacja: Czwartek, 16 stycznia 2020, 10:50
Autor: WAC
Jelenia Góra: Opłatek z biskupem
Fot. WAC
Jeleniogórscy niepełnosprawni uczestniczyli wczoraj (12.01) w spotkaniu opłatkowo – modlitewnym, z udziałem biskupa Marka Mendyka, zorganizowanym przez parafię pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Zabobrzu.

Spotkania opłatkowe w zabobrzańskiej parafii mają już wieloletnią tradycję. Zapoczątkował je 14 lat temu biskup legnicki Stefan Regmunt. Począwszy od drugiej edycji, gościem specjalnym jest inny z biskupów legnickich - Marek Mendyk.

Wczorajsze wydarzenie rozpoczęło się od minikoncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 14 oraz scholi parafialnej. Potem wszyscy uczestniczyli w mszy pod przewodnictwem biskupa Marka Mendyka. Po jej zakończeniu przyszła pora na wieczerzę w przyparafialnej sali Arka. Zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie noworoczne życzenia.

Gośćmi spotkania byli między innymi: posłanka Zofia Czernow, poseł Robert Obaz i senator Krzysztof Mróz. Samorząd Jeleniej Góry, który pomaga przy organizacji imprezy reprezentowali zastępca prezydenta Janusz Łyczko oraz kilkoro radnych.

Okres świąteczny jest czasem dzielenia się dobrem i dlatego jest bardzo ważne, aby tego typu spotkania były organizowane – mówi poseł Robert Obaz. - Są one okazją do tego, aby ludzie ze sobą rozmawiali o swoich problemach, ale i cieszyli się że mogą pobyć razem. Dla osób wierzących, które chcą uczestniczyć w tego typu mszach jest ważny aspekt duchowy. Obecność biskupa na pewno podnosi rangę tego wydarzenia - podkreśla poseł.

Twoja reakcja na artykuł?

11
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
8%
Złości
19
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group