Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3060
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Opieka" z trzema promilami

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 9 marca 2007, 13:02
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Kompletnie pijanych rodziców pięciorga dzieci zatrzymali policjanci w gminie Jeżów Sudecki.

35-letnia kobieta i 47-letni mężczyzna podejrzani są o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu piątki swoich dzieci w wieku 16, 15, 14 i dwójki 5-latków.

Jak informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, wspomniana rodzina od dłuższego czasu korzysta z pomocy opieki społecznej.
W miniony poniedziałek (5 marca) pracownicy socjalni GOPS z Jeżowa złożyli w domu podopiecznych wizytę. W mieszkaniu zastali jedynie ojca i najstarsze dziecko.
Mężczyzna bełkotliwym głosem poinformował, że matka wraz z pozostałymi dzieci wyjechała do rodziny i nie wie, kiedy wrócą. Pracownicy wyczuli od zapytanego silną woń alkoholu. O tym fakcie natychmiast poinformowali policję.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na interwencję, również nie zastali matki z dzieci, jedynie ojca. Przebadali go na zwartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna był kompletnie pijany: miał ponad trzy promile.

We wtorek, 6 marca, funkcjonariusze ponownie udali się do mieszkańców gminy Jeżów Sudecki.
Tym razem zastali rodzinę w komplecie. I do tego pijaną. Zarówno matka, jak i ojciec również tego dnia byli nietrzeźwi. Mężczyzna miał znów ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a matce pobrano krew do badań.

Pijanych rodziców osadzono w policyjnej izbie zatrzymań. Stróże prawa wystąpili do Sądu Rodzinnego i Nieletnich z wnioskiem, aby zajął się jeżowską „rodzinką”.
Najmłodsze dzieci trafiły do Domu Małego Dziecka. Starsze przebywają w Pogotowiu Opiekuńczym.
Trunkowym rodzicom grozi nie tylko kara więzienia do ośmiu lat. Mogą zostać przez sąd pozbawieni praw rodzicielskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~pani_olga 9-03-2007 13:25
haha, fajny obrazek :>
~mesjah 9-03-2007 14:04
ale temat przykry,szkoda dzieci,pomyslec ze mogły funkcjonowac normalnie w spoleczenstwie,teraz to juz nawet nie maja najmniejszej szanszy na to...
~ania 9-03-2007 14:50
A jak im się urodzi kolejne to dostaną 1 tys. na imprezę... Ot polityka prorodzinna.
~Bazyl 9-03-2007 16:26
A wszystko to w Czernicy.
~do pani _olga 9-03-2007 19:49
Fajny ,ale to chyba kryptoreklama;-D
~Jeżowianin 9-03-2007 20:55
A wszystkiemu winna jest Opieka Społeczna a zwłaszcza jej pracownice np. Pani Irena C. toleruje takie wyczyny od kilku lat a nawet cicho przyklaskuje gdyz lubi jak cos sie dzieje Jest atrakcja mozna poplotkować jak tam było itp. Ale pytam czy te osoby pija alkohol od kilku dni czy moze od kilku lat gdzie były te Super praconice przez ten czas. SPECJALNE POZDROWIENIA DLA GOPS-u w Jezowie Sudeckim (siedliska plotek i ła....rzy)
~KUBA 9-03-2007 23:09
zamknac takich zwyrodnialcow, wiem, ze to przykre ale dzieci beda maily lepiej w domu dziecka niz u swoich biologicznych...
~do Jeżowianina 9-03-2007 23:19
Nie ma co szukać winnych w opiece społecznej(Fakt,oni też są od tego,żeby pomagać takim ludziom.Jednak gdyby tak ludzie nie postępowali nie musiałyby brać w tym udział osoby trzecie).Uważam,że jedynymi osobami winnymi w tej całej sprawie sa sami opiekunowie...Jak można tak postępować??Ale cóż się dziwić-ludzie w takim stanie(chodzi mi o to,że są nietrzeźwi) nie myślą o dzieciakach a tym narażają ich zdowie,nie wspominając już o przykrych wspomnieniach z dzieciństwa(bo czym jest ciągły widok pijanych,zataczających się rodziców?).Przykro coś takiego czytać i patrzeć na to a co dopiero być na miejscu tych dzieci...możemy się tylko domyślać co te biedne dzieciaki czują.... aga
~#### 10-03-2007 5:50
do Jeżowianina Uważam,że nie ma Pan racji. Pana ocena pracy GOPS w Jeżowie i pracowników socjalnych jest niewłaściwa. Obowiązkiem pracownika socjalnego jest między innymi opieka nad rodziną zwłaszcza tzw. problemową i podejmowanie odpowiednich decyzji w sytuacji występowania kryzysu, a w takim właśnie znalazła się wymieniona przez Pana rodzina.Wobec zagrożenia życia członków rodziny, a zwłaszcza dzieci podjęte działania bezpośrednie w środowisku przez pracownika socjalnego były właściwe (profesjonalne), ponieważ dzieci znalazły się w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i obecnie nic im już nie zagraża. Pana emocje i niechęć do pomocy społecznej wypływają zapewne z braku wiedzy,informacji na temat celów i zadań realizowanych przez ops zgodnie z ustawą o pomocy społecznej. Dodam, że również Pana obowiązkiem jako obywatela (mieszkańca gminy) było zgłoszenie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeżowie problemu tej rodziny i zaproponowania jej pomocy sąsiedzkiej. Pozdrawiam
~888888 10-03-2007 13:31
pani irena c nie interesuje sie sytuacja rodzin patologiczxnych a ich dobrem czyli wywlaszczeniem albo przepisaniem na siebie majatku takich wlasnie rodzin
~traper 10-03-2007 14:06
uuu to poteznie sie skminili...drinili na maksa przy otwartym!!! teraz solonez ich czeka :)
~xxx 10-03-2007 15:37
dobre winko niejest złe ja tez pije i zyje najlepszy trunek to winko zwane polskie FERARI-mustak nieduzo kosztuje jedynie 4.80 z kaucją walniesz takie jedno i na cały dzien spokój:D
~znająca sytuację 11-03-2007 12:29
Jestem sąsiadką tej rodziny. Pomoc społeczna od dawna wiedziała jaka jeste sytuacja tej rodziny, gdzie byli kiedy dzieci byly małe,kiedy urodziły się bliźniaki.Przecież to już 5 lat. Nikt nie wysłał tych ludzi na leczenie . Co za bzdura że dzici są bezpieczne. Wszyscy wiemy co dzieje się w pogotowiach opiekuńczych. Rozłaczenie dzieci to dopiero teraz prawdziwe nieszczęscie. To są bardzo delikatne i wrażliwe dzieci. Zgoda rodzice pili, ale nigdy nigdy dzieci nie bili i nie robili im krzywdy. Dopiero teraz zawalil im się cały świat.
~miejscowa 11-03-2007 15:11
POPIERAM ZDANIE PANI ZNAJACEJ SYTUACJE.PRAWDA JEST TAKA ZE NIE PILI OD WCZORAJ.GDZIE WTEDY BYLI NOTABLE WIEJSCY I GMINNI.NIKT NIE PODAL IM POMOCNEJ DLONI.WSZYSCY UMYLI RECE JAK JUDASZE.MIESZKANCY TEZ.MOZE NIE WSZYSCY ALE JEDNAK.WTEDY NIKT IM NIE POMOGL ALE TERAZ GADAJA WSZYSCY.CIEKAWE KTO SIE TYM ZAJMIE ZEBY RODZINA BYLA W KOMPLECIE.PRZEKONAMY SIE .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group