Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8257
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Opieka" z trzema promilami

Piątek, 9 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 9 marca 2007, 13:02
Autor: TEJO
Jelenia Góra: "Opieka" z trzema promilami
Fot. Archiwum
Kompletnie pijanych rodziców pięciorga dzieci zatrzymali policjanci w gminie Jeżów Sudecki.

35-letnia kobieta i 47-letni mężczyzna podejrzani są o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu piątki swoich dzieci w wieku 16, 15, 14 i dwójki 5-latków.

Jak informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, wspomniana rodzina od dłuższego czasu korzysta z pomocy opieki społecznej.
W miniony poniedziałek (5 marca) pracownicy socjalni GOPS z Jeżowa złożyli w domu podopiecznych wizytę. W mieszkaniu zastali jedynie ojca i najstarsze dziecko.
Mężczyzna bełkotliwym głosem poinformował, że matka wraz z pozostałymi dzieci wyjechała do rodziny i nie wie, kiedy wrócą. Pracownicy wyczuli od zapytanego silną woń alkoholu. O tym fakcie natychmiast poinformowali policję.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na interwencję, również nie zastali matki z dzieci, jedynie ojca. Przebadali go na zwartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna był kompletnie pijany: miał ponad trzy promile.

We wtorek, 6 marca, funkcjonariusze ponownie udali się do mieszkańców gminy Jeżów Sudecki.
Tym razem zastali rodzinę w komplecie. I do tego pijaną. Zarówno matka, jak i ojciec również tego dnia byli nietrzeźwi. Mężczyzna miał znów ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a matce pobrano krew do badań.

Pijanych rodziców osadzono w policyjnej izbie zatrzymań. Stróże prawa wystąpili do Sądu Rodzinnego i Nieletnich z wnioskiem, aby zajął się jeżowską „rodzinką”.
Najmłodsze dzieci trafiły do Domu Małego Dziecka. Starsze przebywają w Pogotowiu Opiekuńczym.
Trunkowym rodzicom grozi nie tylko kara więzienia do ośmiu lat. Mogą zostać przez sąd pozbawieni praw rodzicielskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group