Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7369
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Oni wygrali konkurs o bezpieczeństwie

Piątek, 30 listopada 2018, 6:15
Aktualizacja: Sobota, 1 grudnia 2018, 11:57
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Oni wygrali konkurs o bezpieczeństwie
Fot. KRUS
Antoni Jasiński, Katarzyna Polowczyk (Ścięgny), Ingrid Olbrycht (Podgórzyn), Dominika Markusz i Jarosław Hajduk (Podgórzyn) – to zwycięzcy wojewódzkiego etapu VII edycji Konkursu Bezpieczny KRUSnal. Uczestnicy zmierzyli się z testem składającym się z 28 pytań wyboru i jednego pytania problemowego. Chodziło oczywiście o szeroko pojęte bezpieczeństwo na wsi i w lasach.

Finał konkursu „Bezpieczny KRUSnal” odbył się w Centrum Aktywności Społecznej „Pogórze” w Podgórzynie. W etapie wojewódzkim konkursu udział wzięli uczniowie z klas IV-VI, którzy zwyciężyli w etapie regionalnym. W sumie o zwycięstwo walczyło 37 uczniów ze szkół podstawowych w: Podgórzynie, Ścięgnach, Lubomierzu, Barcinku, Czernicy, Bożejowicach, Brzeźniku, Żeliszowie, Kraśniku Dolnym, Osicach, Jerzmankach, Czerwonej Wodzie, Biernej, Trójcy, Osieku Łużyckim, Marciszowie, Krzeszowie, Pisarzowicach i Miszkowicach.

Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, natomiast przyznano pięć wyróżnień i nagrodzono pięciu zwycięzców. Wśród laureatów znalazła się trójka z naszego powiatu. II miejsce zajęła Katarzyna Polowczyk ze Szkoły Podstawowej w Ścięgnach. III miejsce - Ingrid Olbrycht , a V- Jarosław Hajduk ze Szkoły Podstawowej w Podgórzynie.

- Drugie miejsce było dla mnie sporym zaskoczeniem, bo szczerze mówiąc liczyłam na wyróżnienie – mówi Katarzyna Polowczyk ze Szkoły Podstawowej w Ścięgnach. – Nie przygotowywałam się do tego konkursu zbyt długo. Poczytałam sobie stronę KRUS-u, pooglądałam zamieszczone tam filmy, no i miałam jakąś wiedzę ze szkoły, oczywiście. Cieszę się ze zwycięstwa i nagrody, w której była m.in. wieża stereo. Podczas konkursu okazało się, że sporo wiem na temat bezpieczeństwa na wsi, co bardzo przydaje się w codziennym życiu, bo przecież na co dzień spotykam się z koszeniem trwa, zboża, czy pracami rolnymi. Moja mama powiedziała, że teraz mogę o bezpieczeństwie uczyć swoją młodszą, siedmioletnią siostrę Patrycję – dodaje laureatka.

Dumy z uczennicy nie kryje dyrekcja szkoły.

– Cieszymy się z drugiego miejsca naszej Kasi, która do konkursu przygotowywała się ze swoją panią od przyrody Dorotą Bednarz – mówi dyrektor Ilona Rajkowska. – Nie aż tak często mamy laureatów w konkursach wojewódzkich, ale nasi uczniowie bardzo chętnie w różnych konkursach uczestniczą i próbują swoich sił, do czego nie trzeba ich namawiać – dodaje dyrektor Szkoły Podstawowej w Ścięgnach.

A w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników uczniowie i zaproszeni gości uczestniczyli w spotkaniu z ratownikami z GOPR i strażakami z OSP w Rybnicy, którzy przygotowali szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy.

- Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w pokazie, asystując strażakom i ratownikom - miały okazję ubrać się w strój strażaka wraz z ekwipunkiem, przećwiczyć zasady pierwszej pomocy oraz zasady transportu poszkodowanego – informuje Agnieszka Pawłowicz, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Jeleniej Górze.

Na ręce strażaków z OSP w Rybnicy, w imieniu Prezesa KRUS, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS we Wrocławiu Ewa Pawelec, przekazała też zestaw ratownictwa przedmedycznego, wyposażony na bazie standardu R1.

- Wszystkim uczestnikom gratulujemy posiadanej wiedzy i zdobycia atrakcyjnych nagród. - Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas, a sponsorom za hojność. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Marzeny Machałek - sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Krzysztofa Mroza - senatora RP, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu oraz Nadleśnictwa Śnieżka, Nadleśnictwa Świeradów, Nadleśnictwa Kamienna Góra i Nadleśnictwa Bolesławiec, a także do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Okręgowego Inspektoratu Pracy, Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy we Wrocławiu, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Tadeusza Gołębiewskiego – właściciela sieci Hoteli Gołębiewski, Banku PKO BP, Firmy Europe Direct, Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, Firmy The Lorenz Bahlsen Snack – World sp. z o.o., pana Mirosława Kalaty – Wójta Gminy Podgórzyn – za wsparcie w organizacji konkursu – wymienia kierownik jeleniogórskiego KRUS-u.

Organizatorami konkursu byli: Oddział Regionalny KRUS we Wrocławiu, Placówki Terenowe KRUS w Jeleniej Górze, Bolesławcu, Lubaniu i Kamiennej Górze oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce - Antoni Jasiński ze Szkoły Podstawowej w Brzeźniku
II miejsce - Katarzyna Polowczyk ze Szkoły Podstawowej w Ściegnach
III miejsce - Ingrid Olbrycht ze Szkoły Podstawowej w Podgórzynie
IV miejsce - Dominika Markusz ze Szkoły Podstawowej w Bożejowicach
V miejsce - Jarosław Hajduk ze Szkoły Podstawowej w Podgórzynie
Wyróżnienia otrzymali:
Maciej Tobiasz ze Szkoły Podstawowej w Marciszowie,
Krystian Paluch ze Szkoły Podstawowej w Czernicy,
Zuzanna Wicher ze Szkoły Podstawowej w Marciszowie,
Karolina Piotrowska ze Szkoły Podstawowej w Marciszowie,
Daniel Pielichaty ze Szkoły Podstawowej w Osicach.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group