Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8108
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oni wiedzą, jak bezpiecznie żyć

Wtorek, 21 kwietnia 2015, 7:44
Aktualizacja: 14:23
Autor: Angela
Jelenia Góra: Oni wiedzą, jak bezpiecznie żyć
Fot. Angela
Ponad 300 dzieci z blisko 150 szkół z regionu jeleniogórskiego prezentowało swoje umiejętności w półfinale jeleniogórskiego XI Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży “Uczę się bezpiecznie żyć”. Dla nich przygotowano 42 stacje konkursowe, sędziowane przez ekspertów, w tym: z pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, policji, straży miejskiej, GOPR–u, straży granicznej i innych jednostek. Które szkoły zwyciężyły?

Stacje w tym roku przygotowano w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższa w Jeleniej Górze, która była współorganizatorem konkursu. Uczestnikami były dzieci: klas 0 , I-III, IV-VI i gimnazjaliści.

W kategorii klas „O” ze wszystkimi zadaniami najlepiej poradziły sobie przedszkolaki z jeleniogórskiej „Trzynastki”. Drugie miejsce zajęły maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach, a trzecie miejsce zajęło Miejskie Przedszkole nr 11 w Jeleniej Górze.

Spośród klas I-III równych sobie nie mieli uczniowie jeleniogórskiej „Ósemki”. Tuż za nimi byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach, a trzecie miejsce wywalczyli uczniowie szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu.

Pierwsze miejsce w kategorii uczniów IV- VI szkół podstawowych zajął Zespół Szkół w Marciszowie, na drugim miejscu była jeleniogórska „Jedenastka”, a na trzecim miejscu – Gminny Zespół Szkół w Janowicach Wielkich.

W kategorii gimnazjum natomiast pierwsze miejsce wywalczyła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, drugie miejsce – z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, a III miejsce – z Publicznego Katolickiego Gimnazjum w Jeleniej Górze.

Jak informuje Maciej Gałęski, przewodniczący komitetu organizacyjnego konkursu, były to jednocześnie Mistrzostwa Euroregionu Nysa w Edukacji dla Bezpieczeństwa o Puchar Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

- Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć” był największym przedsięwzięciem tego typu w kraju, a półfinał jeleniogórski - największym z półfinałów. Z roku na rok w konkursie uczestniczy coraz więcej uczniów, którzy prezentują coraz wyższy poziom wiedzy na temat udzielania pomocy, i taki jest właśnie cel tego konkursu – podsumowuje Maciej Gałęski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group