Zalogowanych: 15

IV liga: Olimpia liderem tabeli

Piątek, 28 sierpnia 2015, 13:24
Aktualizacja: 13:34
Po nieco wymęczonym zwycięstwie 2:1 z AKS–em Strzegom, piłkarze Olimpii Kowary wysunęli się na szczyt tabeli IV ligi dolnośląskiej.

Początek meczu nie zapowiadał większych emocji. Olimpia prowadzenie już w 8. minucie, kiedy to centrę z rzutu rożnego Damiana Chajewskiego wykończył Marcin Smoczyk. W 20. minucie kowarzanie mieli znakomitą okazję na podwyższenie rezultatu. Do rzutu karnego podszedł Damian Gałach, ale niestety uderzył tylko w słupek. Chwilę później ten sam zawodnik obił słupek po raz drugi, kiedy zdecydował się na mocne uderzenie z 20 metrów. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 35. minucie spotkania, kiedy to do wyrównania doprowadził Sebastian Bęś. W drugiej połowie goście ambitnie atakowali pragnąć przechylić szalę zwycięstwa na swoją stron, ale decydujący cios zadali miejscowi. W 72. minucie rezultat na 2:1 ustalił Marcin Krupa pokonując bramkarza rywali z 22 metrów. Dzięki temu zwycięstwu Olimpia zameldowała się na szczycie tabeli.

Olimpia Kowary - AKS Strzegom 2:1 (1:1)

Olimpia: Bursacki, Malarowski, Smoczyk, Nowiński, Chajewski, Bębenek, Szujewski, Gałach, Baszak (85' Kędzierski), Zatylny (58' Omeljanienko), Krupa

AKS: Kretkowski, Krupnik (Dobrowolski), Bęś, Gołąbek (Gawlak), Szymczyk, Górowski (Durajczyk), Sabat, Demirow (Jaszowski), Sobczak, Wasilewski (D. Krzyżanowski), Alwin (Stępień)