Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7334
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Old Love” gościnnie w Norwidzie

Środa, 18 stycznia 2017, 7:29
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Old Love” gościnnie w Norwidzie
Fot. Archiwum Teatru Gudejko
13 lutego (w poniedziałek) o godz. 17.00 i 20.00 na deskach jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida zaprezentowany zostanie gościnny spektakl “Old Love” Norma Fostera w reż. Andrzeja Chichłowskiego, w wykonaniu Teatru Gudejko z Warszawy.

Norm Foster to jeden z najpopularniejszych dramatopisarzy, którego sztuki wystawiane są oceanem wystawianego na dziesiątkach scen teatrów kanadyjskich i amerykańskich. Jego komedie są znane z lekkiego humoru i umiejętnego odwzorowania w bohaterach zwykłego człowieka oraz jego trosk w sposób tak wiarygodny, że mogą niekiedy służyć za lustro. Foster jest autorem ponad czterdziestu sztuk teatralnych, w tym “Bedtime Stories” (“Między łóżkami”), “Kiss the Moon”, “Kiss the Sun”, “The Long Weekend” (“Długi Weekend”), “The Love List” czy “Mending Fences”.

“Old Love” to sztuka stawiająca ważne życiowe pytania, ale pełna ciepła, optymizmu i humoru. Historia obejmuje okres trzech dekad i prezentuje pół tuzina spotkań Buda (w tej roli Artur Barciś) i Molly (Małgorzata Ostrowska-Królikowska). On jest nią oczarowany od pierwszego spotkania, ona nim - trochę mniej. Ich ścieżki życiowe przez ćwierć wieku co jakiś czas się krzyżują. Kluczowym momentem dla tego specyficznego związku okazuje się pogrzeb jej męża.

Spektakl w tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego, podejmuje zagadnienie tego, czy ludzie w “pewnym wieku” powinni myśleć o miłości, zwłaszcza miłości fizycznej. Opowieść o związku, który rodzi się, gdy dwie osoby niemal przez całe życie przelotnie się spotykają; o determinacji mężczyzny, który stara się zdobyć serce dość opornej ukochanej; o rozbudzeniu, zdawałoby się, dawno zapomnianych emocji.

Obsada: Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Artur Barciś, Barbara Kurdej-Szatan / Zuzanna Grabowska i Mateusz Banasiuk / Paweł Domagała.

Za scenografię odpowiada Krzysztof Kelm, a za kostiumy Olga Szynkarczuk i Grażyna Gudejko. Opracowanie muzyczne: Jan Królikowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group