Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8063
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Okupują nie tylko plac Ratuszowy

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 września 2006, 0:00
Autor: Sylwia Lercher
Fot. Marek Tkacz
Jarmark Staroci i Osobliwości, jak co roku, gromadzi właśnie wielu wystawców. Pierwsi z nich zajmowali miejsca już w czwartek w południe.

Impreza miała rozpocząć się w piątek po południu po opuszczeniu przez pracowników ratusza. Jednak wczoraj strażnicy miejscy informowali uczestników, że można handlować już od piątku rano.

– Zupełna dezinformacja – mówi pan Sławek, który jako jeden z pierwszych zajął sobie placyk. – My mieliśmy szczęście, że się o tym dowiedzieliśmy, ale inni przyjadą dużo później i będą mieli problem z rozłożeniem swoich rzeczy.
W czwartek po południu wystawców było coraz więcej, ale w piątek rano miejsca było jeszcze sporo.

– Przyjechałem aż z Tarnowa - mówi Zbigniew Rodzaj. - Mój syn wyszukał gdzieś w internecie, że można przyjechać wcześniej. Szybko się spakowaliśmy i jesteśmy.
Pan Zbigniew przyjeżdża tu od 12 lat. Od 30-stu zbiera starocie, są to widokówki, zdjęcia i dokumewnty dotyczące Tarnowa, a także stare zegary i biała broń.

Jego kolega Robert Opiela z Jasła, już piąty raz jest na imprezie w Jeleniej Górze. Przywiózł m.in. lampy naftowe, obrazy, laski i starą porcelanę.
Na jarmarku nie brakuje mebli, broni, dzieł sztuki, uroczych bibelotów, ale z roku na rok jest coraz więcej osób, dla których ta tradycyjna impreza jest kolejną okazją do handlu.

– Według mnie to skandal – mówi jeden z wystawców. – Jak można rozłożyć stoisko z butami, kapciami, słodyczami? Jakie to starocie? Jeździłem swego czasu na podobne imprezy do Świdnicy. Tamtejsza straż miejska nie pozwalała na handel „nowymi” rzeczami.

<b> Policja ostrzega </b>
Teraz o zachowanie szczególnej ostrożności w centrum Jeleniej Góry do pieszych i kierowców apeluje policja. – Będą kłopoty z miejscami do zaparkowania samochodów. Na jarmark najlepiej udać się pieszo lub autobusem komunikacji miejskiej – radzą funkcjonariusze.

Proszą też o uwagę na złodziei kieszonkowych. Co roku podczas Jarmarku Staroci i Osobliwości zdarzają się kradzieże zarówno wystawianych eksponatów jak i pieniędzy i dokumentów.
Należy je trzymać w bezpiecznym miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Bobek 22-09-2006 15:31
Nie no jak mozna tam wpuszczac tych gowniazy niech sobie znajda miejsce gdzies na wolnosci albo na wojska polskiego a nie jak jest jarmark straroci to chce sie ogladac starocie a nie jakies pierdulki i zawbaweczki bachorow
~qt 22-09-2006 15:45
nie lubie juz tej imprezy
~:) 22-09-2006 15:49
popieram bobka
~ktoś 22-09-2006 18:41
bobek ty k...nie jak możesz tak mówić tym dzieciom tez trzeba dac szanse niech sobie zarobią pare groszy na swoje wydatki skoro te zabawki są juz im niepotrzebne to niech je sprzedają może innym się przydadzą
~Adreas 22-09-2006 18:47
Te dzieci nikomu niee przeszkadzaj a co wazniejsze niee zajmują duzo miejsca w odróżnieniu od tych mega namiotów pod którymi sprzedaja trampki i jakies szmaty:/
~kminek 22-09-2006 19:05
to nie jarmark staroci tylko giełda towarowa szmaty mozne kupic na giełdzie kto wogle pozwolił tym ludziom tam stanac to juz nie to co kiedys jarmark staroci juz powoli zanika za pare lat wogle go nie bedzie tylko same szmty jak tak bale bede pozwalac im stawac powinnien byc zakaz a tylko dla tych co maja naprawde starocie ......
~... 22-09-2006 19:17
dzieci kradną,źle,dzieci sprzedają zabawki, też źle.o co wam chodzi?aż tak wam przeszkadzają?
~wtajemniczona 23-09-2006 14:24
kiedys byl to fajniutki jarmarczyk a teraz typowy BAZAR na którym kupisz wszystko,Żałosne!!!!
~mieszkaniec 23-09-2006 14:45
Teraz (sobota godz 15) znaczna część sprzedających jest juz w takim stanie nietrzeżwośći że wstyd , jakoś Straż Miejska zupełnie nie reaguje na ich zachowanie tylko zbiera opłaty . A przekleństwa , burdy i przepychanki to chyba lokalna specyfika bo nikogo to nie interesuje
~xandra 25-09-2006 10:57
To miał być jarmark staroci????????Szmaty,buty,SKARPETY,narzędzia??????.O 15-stej dowiedzieliśmy się że nie będą likwidowane ogródki piwne!!!Które jak do tej pory co roku były zwijane!!!!Ktoś dostał w łape?!?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group