Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3029
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Okrutny mord będzie osądzony

Wtorek, 15 września 2009, 16:12
Aktualizacja: Środa, 16 września 2009, 8:00
Autor: Mar
Dzisiaj przed jeleniogórskim sądem okręgowym rozpoczął się proces przeciwko dwóm mieszkańcom Obornik Śląskich, którzy w nocy z 2 na 3 stycznia tego roku zamordowali w Karpaczu mieszkańca Kocka (lubelskie).

Mężczyzna został ciężko pobity i ugodzony nożem. Zmarł w wyniku odniesionych ran przed lokalem, w którym bawił się. Przez kilka miesięcy nie udało się namierzyć sprawców. Dopiero pokazanie sprawy w programie 997 umożliwiło namierzenie dwóch młodych mieszkańców Obornik.

I ofiara i sprawcy pochodzą z rejonów odległych, ale sądzeni są w Jeleniej Górze z powodu miejsca w którym popełnili zbrodnię.

Dzisiaj przed sądem, obydwaj oskarżeni składali wyjaśnienia. Jeden, oskarżony o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, przyznał się do tego czynu. Drugi, oskarżony o zabójstwo, nie przyznaje się do niego i twierdzi, że ani nie brał udziału w bójce, ani go tam nawet nie było.

Kolejne posiedzenie sądu zaplanowano na 25 października. Wtedy zostaną przesłuchani świadkowie. Sąd będzie musiał wybrać tych najważniejszych, ponieważ wyjaśnienia złożyło w tej sprawie aż 200 świadków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group