Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7588
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Okradli księdza

Czwartek, 26 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 lipca 2007, 8:09
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Okradli księdza
Fot. K. Piotrowski
Kapłan z Ukrainy nie będzie miło wspominał odwiedzin w Jeleniej Górze.

Gość przyjechał do stolicy Karkonoszy jako opiekun grupy dzieci i młodzieży z Doniecka i Ługańska. Przybysze, w większości polskiego pochodzenia, zostali zaproszeni przez Radę Przyjaciół Harcestwa. W odwiedzinach pomógł Senat RP. Ukraińców witał prezydent miasta Marek Obrębalski i przewodniczący rady miejskiej Hubert Papaj.

Oprócz zaszczytów, prezentów i zwiedzania największych atrakcji Ziemi Jeleniogórskiej, goście poznali polską rzeczywistość.
Ksiądz, który towarzyszy grupie, został okradziony przez nieznanych sprawców. – Ksiądz Mikołaj Pilecki stracił wszystkie pieniądze oraz dokumenty m.in wizę, które pozwalały mu na powrót do domu. Teraz aby wrócić do domu musi niestety udać się, aż do Warszawy, by w ambasadzie swojego kraju opowiedzieć całą sytuację i uzyskać dokument pozwalający przekroczyć mu granicę ukraińską, a jak wiadomo ukradziono mu pieniądze którymi mógłby zapłacić za podróż – poinformowali organizatorzy.

– Chcielibyśmy zawiadomić o poszukiwaniu tychże dokumentów. Są one bardzo potrzebne by ksiądz mógł powrócić do własnego kraju! Każdy z nas potrafi sobie wyobrazić co przeżywa człowiek niemogący wrócić do swojej ojczyzny z nieswojej winy. Niestety coraz częściej Polacy zostawiają niesmak wśród obcokrajowców odwiedzających nasz kraj. Wszyscy wrócą do domów i będą opowiadać co spotkało ich w Jeleniej Górze. Dlatego bardzo prosimy o pomoc w odnalezieniu tych dokumentów, które umożliwią księdzu normalny powrót do domu. By mógł opowiedzieć o nas pozytywnie, jacy jesteśmy pomagając mu w odzyskaniu skradzionych rzeczy. Jeżeli posiadamy informację na temat dokumentów księdza, prosimy o kontakt. Jednocześnie niech wstyd ogarnie złodzieja! Mógł zwrócić dokumenty, które są dla księdza warte więcej niż te wszystkie pieniądze – apelują.

Kto może pomóc naszym gościom? Prosimy o mailowy (redakcja@jelonka.com) lub telefoniczny (075 – 6432556) kontakt z redakcją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group