Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 16296
Zalogowanych: 104
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Okradli kaplicę i wpadli przez kolizję na drodze

Czwartek, 26 sierpnia 2021, 11:52
Aktualizacja: 11:54
Autor: 112
Jelenia Góra: Okradli kaplicę i wpadli przez kolizję na drodze
Fot. Archiwum Policji
Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę w wieku 19 i 24 lata. Są oni podejrzewani o kradzież z włamaniem do kaplicy.

24 sierpnia około godziny 7.00 policjanci pojechali na zdarzenie drogowe, do którego doszło na ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący pojazdem marki Ford wpadł do rowu.

Funkcjonariusze w aucie zastali 24-letniego kierującego oraz dwójkę pasażerów - kobietę i mężczyznę. Wszyscy są mieszkańcami powiatu lwóweckiego. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Uczestnicy nie odnieśli obrażeń. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, że mógł kierować będąc pod wpływem środków odurzających. 24-latek przyznał się, że zażywał amfetaminę. Po sprawdzeniu, okazało się, że 19-letni pasażer był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże.

Policjanci w samochodzie, którym poruszali się mieszkańcy powiatu lwóweckiego znaleźli w bagażniku przedmioty sakralne oraz różne narzędzia. W wyniku podjętych działań ustalili, że przedmioty te minionej nocy zostały skradzione z kaplicy w powiecie lwóweckim. Niewykluczone, że zatrzymani mają na koncie więcej podobnych czynów.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że 24-latek kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za to przestępstwo.

Twoja reakcja na artykuł?

16
42%
Cieszy
13
34%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
7
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co myślisz o podwyższe płacy minimalnej?

Oddanych
głosów
306
Pozytywnie
36%
Mam mieszane odczucia - niewiele się zmienia
38%
Negatywnie
26%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
W ciele człowieka bije drugie serce...
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Pociągi coraz bliżej powrotu do Kowar
 
Kilometry
100 zł mandatu za złe użycie świateł przeciwmgielnych
 
Aktualności
Marcin Kaźmieruk osobowością roku
 
Aktualności
Noworocznie w Mercure
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group