Czwartek, 29 lipca
Imieniny: Marty, Olafa
Czytających: 5807
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Okolice giełdy pod lupą straży miejskiej. Co niedzielę

Wtorek, 5 kwietnia 2011, 13:56
Aktualizacja: 13:57
Autor: AWSM
JELENIA GÓRA: Okolice giełdy pod lupą straży miejskiej. Co niedzielę
Fot. TEJO
Straż Miejska w Jeleniej Górze przeprowadziła kontrolę nieprawidłowego parkowania w okolicach giełdy przy ulicy Lubańskiej. Tym razem w porozumieniu z mieszkańcami ulicy Sowińskiego i Książęcej.

Mieszkańcy wspomnianych ulic, którzy są uprawnieni do parkowania blisko domów, w odpowiedni sposób oznaczyli swoje pojazdy. Na koła pozostałych aut, głównie osób robiących zakupy na giełdzie, funkcjonariusze założyli w minioną niedzielę kilkanaście blokad.

Jeśli kierowca zjawił się wcześniej i jeszcze nie miał blokady, też został ukarany za zaparkowanie pojazdu w miejscu niedozwolonym. Wielu zmotoryzowanych tłumaczyło, że zaparkowali tylko na chwilę lub nie widziało znaków. – Zdarzały się osoby, które oświadczyły, że na parkingu trzeba zapłacić a tu nie – mówi Artur Wilimek ze Straży Miejskiej.

W tym przypadku – dostali „po kieszeni”. Strażnicy za parkowanie w miejscu obowiązywania zakazu zatrzymywania lub zakazu postoju nałożyli mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny. SM przypomina również o zasadach parkowania na chodnikach. Naruszenie tych zasad to kolejne 100 zł mandatu i 1 punkt karny.

– Działania te prowadzimy od dawna po wielokrotnych apelach mieszkańców ulic Sowińskiego i Książęcej. Bardzo często blokowane są wjazdy na posesje a zdarzają się też przypadki parkowania pojazdów na posesjach przez osoby przybyłe na giełdę. Nagminne jest też parkowanie na chodnikach. Kierowcy traktują je jako parking uniemożliwiając przejście pieszym a w niektórych przypadkach otwarcie furtki posesji. Zdarzają się również przypadki, kiedy auta terenowe zjeżdżają po skarpie na plac zabaw i tam parkują – wyjaśnił A. Wilimek.

Straż Miejska apeluje do osób, które przyjeżdżają na giełdę, o korzystanie z kilku dużych parkingów w okolicach giełdy. Parkowanie w miejscach niedozwolonych oraz blokowanie lub utrudnianie ruchu będzie karane.
Działania SM w tym rejonie będą prowadzone systematycznie, co niedzielę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group