Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 1907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ogródki letnie na starcie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 18 kwietnia 2008, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: TEJO
W czwartek przed montażem ogródków przy restauracji Sorento.
Fot. TEJO
Będą towarzyszyły mieszkańcom i turystom przez najbliższe miesiące: ogródki gastronomiczne na placu Ratuszowym wpływają jednocześnie na wizerunek jeleniogórskiej starówki.

Jako pierwszy z tą formą „wyjścia” do klienta zaprezentował się klub Kaligrafia. Estetyczne, wiklinowe krzesełka stanęły już dwa tygodnie temu. Teraz, choć kwietniowa aura nie zachęca do przekąski i napitku na świeżym powietrzu, z ogródkami ruszają kolejne lokale.

Niebawem Rynek zapełni się kolorowymi parasolami z reklamami piwa, stolikami i krzesełkami. Wypicie kufla (lub więcej) pod parasolem na starówce to jedna z nielicznych rozrywek, na jakie mogą liczyć goście, którzy odwiedzają stolicę Karkonoszy w ciepły dzień.

Nie wszystkim jednak ogródki przypadają do gustu. Najmniej zadowoleni są sami mieszkańcy placu Ratuszowego, którzy nie mogą się pogodzić z faktem, że centrum miasta musi żyć. – Co roku nie brakuje skarg na zakłócanie ciszy przez biesiadników, którzy do późna „dyskutują” przy niektórych stolikach – mówią strażnicy miejscy.

I choć cisza nocna obowiązuje od godz. 22 (czasami, w zależności od regulaminu od 23) do 6 rano, trudno, aby wiosną czy latem o tej porze w centralnym miejscu Jeleniej Góry było cicho, jak makiem zasiał.

Kłopotem są także niesforni piwosze, którzy swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają w bramach i klatkach schodowych (część z nich nie jest zamykana na noc). Czynią to mimo że lokale na starówce wszystkim zapewniają toalety. Niektórym klientom, zwłaszcza tym, którzy muszą tam chodzić często, nie podoba się, że są one płatne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~xena 18-04-2008 9:22
zainstalować monitoring i karać tych którzy brudzą na klatkach schodowych i bramach!
zloty666 18-04-2008 9:25
Co to za system, że klienci ogródków muszą płacić za toaletę ? Przecież można wprowadzić jakieś bilony, które otrzymuje się wraz zakupem "napoju bezalkoholowego" umożliwiającym skorzystanie z toalety za darmo. Nie ma się co dziwić, że wielu spożywających woli pozbyć się "ładunku" w klatkach schodowych :(
~tt 18-04-2008 19:44
wyśiedlić mieszkańców ratuszowych kamienic, najlepiej na pekin!!!
piipi 19-04-2008 0:51
..i znowu ..okrutni mezczyzni ~SIKACZE,a tych to mozna wszedzie ...ogladac !!.
~Nasi w unni- moczowej 19-04-2008 10:52
Watpliwa , przyjemnośc spożywania piwa w tych przyarkadowych ogródkach , przecież tam z każdego miejsca wieje moczem i ostrą uryną .Pooblewane sa korytarze , wszystkie wnęki i drzwi sklepowe na ul.Dlugiej , do tego dowalą jeszcze pieski swoje odchody, i wymiociny ,zlota mlodzież- pomazgraja sciany oflejtuszone - i mamy obraz Polaka świniaka,slynnego w calej europie.
piipi 19-04-2008 12:21
..~Decyduje sie tych ..BEZWSTYDNYCH chlopkow sikaczy ...na filmie utrwalic !!. ~Tejo..czy zostana te zdjecia w Twojej gazecie opublikowane ?.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group