Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6844
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ograbiał groby w mieście i okolicach

Wtorek, 6 września 2011, 7:56
Aktualizacja: Środa, 7 września 2011, 7:46
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Ograbiał groby w mieście i okolicach
Fot. KMP
28–letni mężczyzna okradał nagrobki na cmentarzach w Jeleniej Górze i regionie. Metalowe krzyże, wazony oraz figurki sprzedawał w punktach skupu złomu. Pokrzywdzonych może być kilkadziesiąt osób. Policja prosi je o kontakt. Złomiarz już raz został zatrzymany po serii kradzieży kratek żeliwnych ze studzienek kanalizacyjnych.

Złodziej, hiena cmentarna, wpadł w Mysłakowicach podczas kontroli drogowej. Jechał swoim oplem z żoną. W aucie policjanci znaleźli przedmioty skradzione z dwóch jeleniogórskich cmentarzy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca okradł w nocy z 1 na 2 września co najmniej 18 grobów. Łup zamierzał sprzedać w jednym z punktów skupu złomu.

Później okazało się, że 28-latek ma na koncie szereg kradzieży na cmentarzach w Jeleniej Górze , Janowicach i Dziwiszowie, do których doszło wiosną br. Obecnie policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych i szacują poniesione przez nich straty. Za ograbianie grobów grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.

Mężczyzna znany jest policji. Wpadł kilka tygodni temu po serii kradzieży kratek żeliwnych ze studzienek w Jeleniej Górze i Jeżowie Sudeckim, gdzie straty oszacowano na około 8 tysięcy złotych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi kom. Krzysztof Tuz z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze. Wszystkie osoby, które stwierdziły kradzież na grobach swoich najbliższych proszone są o kontakt osobiście lub telefonicznie pod nr 75/75-20-147. Policja prosi o zgłoszenie się tych mieszkańców, którzy stwierdzili kradzież na cmentarzach w Jeleniej Górze w nocy z 1 na 2 września 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
817
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group