Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 2725
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ogołocą al. Wojska Polskiego z drzew. Bo zagrażają bezpieczeństwu

Środa, 3 sierpnia 2011, 7:27
Aktualizacja: Czwartek, 4 sierpnia 2011, 7:37
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ogołocą al. Wojska Polskiego z drzew. Bo zagrażają bezpieczeństwu
Fot. RED
Po piętnastym sierpnia pod piłę pójdzie kilka lip, topól, klonów i jesionów, które rosną przy alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Drogowcy tłumaczą, że drzewa zagrażają bezpieczeństwu ludzi i ruchu drogowego.

Drzewa przy al. Wojska Polskiego mają być wycinane w dwóch etapach. Pierwszy z nich dotyczy odcinka od ul. 1 Maja do ul. Nowowiejskiej, gdzie drzewostan przeznaczony do wycinki został już oznaczony. „Pod piłę” pójdzie tu osiem drzew: trzy jesiony, trzy topole, klon i lipa.

– Wycinka drzew zgodnie z przepisami ochrony środowiska rozpocznie się po 15 sierpnia br. Na usuniecie tego drzewostanu uzyskaliśmy zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z Wrocławia oraz prezydenta Jeleniej Góry. Drzewa są w złym stanie i wchodzą w skrajnię drogową, czym zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym, jak i pieszym czy mieszkańcom. Decyzję o ich wycince podjęliśmy po skargach mieszkańców, którzy podczas wichur obawiali się o bezpieczeństwo swoich rodzin i domów, po wnioskach o odszkodowania za uszkodzone pojazdy czy też po przeglądach, które dla bezpieczeństwa przeprowadzamy co roku – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Podobna wycinka drzew zostanie przeprowadzona jeszcze w tym roku na pozostałym odcinku al. Wojska Polskiego, czyli od ul. Nowowiejskiej do ul. Wolności. Obecnie MZDiM wystąpił o zgody, zezwolenia. Część drzew do ścinki została już oznaczona.

Zadrzewiona niemal na całym odcinku aleja Wojska Polskiego jest – biorąc pod uwagę długość – wyjątkowa pod tym względem w Jeleniej Górze, a rozmaite gatunki drzew dodają jej uroku i niepowtarzalności. Część z nich pochodzi jeszcze z przydomowych ogródków, które istniały tu w dawnych czasach, w miejscu, gdzie dziś są poszerzone chodniki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (152) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group