Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6481
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ogólnopolskie Wybory Książek w „Mechaniku”

Piątek, 27 lutego 2015, 8:18
Aktualizacja: Sobota, 28 lutego 2015, 8:20
Autor: ZST
Jelenia Góra: Ogólnopolskie Wybory Książek w „Mechaniku”
Fot. ZST
W Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. Akcja, której patronuje Minister Edukacji Narodowej ma na celu sprawdzić, co czytają uczniowie i jaki rodzaj literatury ich interesuje. Wyniki wyborów mają być ważnym argumentem podczas dyskusji o kanonie lektur.

W środę (25.02) uczniowie z dziesięciu klas ZST „Mechanik” przez dwie godziny lekcyjne oddawali swój głos na wybrane książki w specjalnie na tę okazję przygotowanej auli, stylizowanej na lokal wyborczy.

Zadaniem „komisji wyborczej”, w skład której wchodziły: Karolina Kulig z kl. IVD i Karina Czarny z kl. III D, było wydawanie kart do głosowania oraz kierowanie głosujących do przygotowanych stanowisk. Każdy uczeń wypisywał na karcie swoje propozycje ciekawych książek, które chciałby zobaczyć w kanonie lektur szkolnych. Głosy uczniów trafiły do opieczętowanej urny wyborczej.

Głosowaniu towarzyszył z aparatem fotograficznym Bartosz Kucner – nauczyciel języka angielskiego oraz szkolny operator kamery Marcin Izydorczyk z klasy IVC. Z zebranego materiału powstanie film, który później zostanie przesłany do redakcji miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Szkoła dzięki temu będzie miała okazję wziąć udział w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród w tym wybranych książek o wartości tysiąca złotych.

Po wyborach odbyło się liczenie głosów. Książki, które najczęściej pojawiały się w głosowaniu to: „Miecz przeznaczenia” A. Sapkowskiego, „Martin Eden” J. Londona, „Harry Potter” J. Rowling, „Buszujący w zbożu” J. Salingera, „Inferno” D. Browna i „Władca pierścieni” Tolkiena.

Wybory połączone były ze szkolnym projektem „Drugie życie książki”, opartej na idei bookcrossingu.
Szkolną akcję Ogólnopolskich Wyborów Książek przygotowali nauczyciele: Danuta Kotowska oraz Mateusz Kaczmarek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group