Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 7114
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ogólnopolskie szkolenie w Jeleniej Górze!

Piątek, 14 stycznia 2022, 15:03
Aktualizacja: 15:05
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Ogólnopolskie szkolenie w Jeleniej Górze!
Fot. Grzegorz Truchanowicz/Konrad Żurawski
W dniach 8-9 stycznia w hali sportowej przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe Oyama Karate poświęcone konkurencjom walki. Zajęcia z udziałem ponad 200 osób z 40 ośrodków Oyama PFK z całej Polski prowadzili hanshi Jan Dyduch - 8 dan (Kraków), shihan Paweł Pajdak - 6 dan (Sosnowiec) oraz shihan Rafał Majda - 5 dan (Jelenia Góra), który był gospodarzem, organizatorem i głównym prowadzącym blok szkoleniowy kumite.

Seminarium było skierowane do szefów ośrodków, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów, czarnych pasów oraz szerokiej kadry zawodniczej juniorów i seniorów. Zasadniczą częścią dwudniowego seminarium były cztery autorskie treningi shihan Rafała Majdy poświęcone zaawansowanym kombinacjom i ćwiczeniom specjalistycznym m.in z wykorzystaniem "zanshin", "tajskich tarcz", "zmyłek i zwodów" oraz dużych tarcz trenerskich. W ramach kumite zadaniowego, prowadzący skupił się na ćwiczeniach szybkiego przemieszczania się w walce, schodzenia z linii ataku oraz używania zwodów i tzw. "zmyłek" z uwzględnieniem etapów szkolenia i poziomu zaawansowania zawodników.

W czasie seminarium odbyły się równolegle zajęcia kursu Instruktora Sportu Oyama PFK, w których wzięła udział prawie 30-osobowa grupa przyszłych instruktorów, w tym trzech z Jeleniogórskiego Klubu Oyama: Dawid Gościniak, Damian Galuba i Robert Łaskawiec. Robert dodatkowo odebrał swój certyfikat i czarny pas (sho dan) po zdanym w październiku 2021 roku egzaminie mistrzowskim.

Podczas tych intensywnych dwóch dni szkoleń zostały także zrealizowane warsztaty dla arbitrów maty i sędziów bocznych w konkurencji walki. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w zakresie procedur, komend i gestów z wykorzystaniem materiałów szkoleniowych i akcesoriów sędziowskich.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
3
30%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
450
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Jelenia Góra będzie miastem tańszym
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 20.05.2024
 
Karkonosze
Wiosna w górach na całego
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group