Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5333
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ogólnopolska Noc Profilaktyki – w sobotę w Rynku

Wtorek, 18 czerwca 2013, 11:16
Aktualizacja: Piątek, 21 czerwca 2013, 12:39
Autor: Org
Organizatorem akcji, zaplanowanej na 22. czerwca, jest Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – IPA Region Jelenia Góra oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze. Akcja ma na celu propagowanie życia bez uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

W Jeleniej Górze akcja rozpocznie się od godzinie 15.30 przemarszem dzieci, młodzieży i dorosłych z transparentami od kościoła Garnizonowego na Plac Ratuszowy, podczas którego młodzież będzie rozdawać okolicznościowe balony i naklejki.

O godzinie 16.00 przez 60 sekund w całym kraju nastąpi wspólne wybijanie prawą dłonią rytmu serca, a po jego zakończeniu do godziny 21.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbywać się będą tematyczne przedstawienia, koncerty i pokazy, a następnie odbędą się nocne rozmowy o profilaktyce w sali konferencyjnej w budynku Ratusza, które prowadzone będą przez zespół interdyscyplinarny OIK, przedstawicieli Monaruo, przedstawiciele Poradni Leczenia Uzależnień przy Szpitalu MSW w Jeleniej Górze raz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze. Rozmowy zakończą się o godzinie 24:00.

W trakcie imprezy przedstawiciele Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień poprowadzą konkursy dotyczące problematyki uzależnień, w których dla zwycięzców przewidziano ciekawe nagrody. Chętni będą mogli również oznakować swoje rowery w namiocie policyjnym.

Ponadto do dyspozycji uczestników będzie miasteczko ruchu drogowego oraz będzie można spróbować jazdy w autogoglach. Dla osób, które wezmą udział w zabawach i konkursach przewidziane są ciekawe nagrody oraz 400 biletów, przygotowanych przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze do wykorzystania na dmuchanym zamku, w labiryncie oraz na bugee.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group