Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6813
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Ogień w deszczu. Kłopotem zepsute hydranty

Piątek, 22 lipca 2011, 18:56
Aktualizacja: Sobota, 23 lipca 2011, 7:39
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Ogień w deszczu. Kłopotem zepsute hydranty
Fot. Agrafka
Dziś około godziny 16.00 w Janowicach Wielkich wybuchł pożar w jednym z domów przy ulicy Chłopskiej. Paliło się poddasze, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Odległość od Jeleniej Góry i zepsute hydranty były przyczyną przedłużenia akcji gaśniczej. Woda podawana byłą z wozów strażackich oraz czerpana z rzeki Bóbr, która płynie tuż obok budynku.

– Dostaliśmy zgłoszenie o zadymieniu w jednym z budynków w Janowicach Wielkich. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, najpierw jednostki ochotniczej straży pożarnej z Janowic Wielkich, później zastępów z Jeleniej Góry okazało się, że jest silne zadymienie na poddaszu. Pożarem objęty był strop pomiędzy pierwszą a drugą kondygnacją. Spaliło się kilkadziesiąt metrów drewnianego stropu – poinformował aspirant sztabowy Tadeusz Rybka z jeleniogórskiej straży pożarnej.

Na miejscu trwają prace zabezpieczające, usuwane są spalone elementy. Trwa również ustalanie przyczyny pożaru. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy strażackie z Janowic Wielkich i trzy zastępy z Jeleniej Góry. Akcje zabezpieczał również patrol policji.

– Kiedy wróciłem z pracy zauważyłem dym na dachu. Od razu wezwałem straż pożarną i zacząłem gasić ogień na strychu. Na szczęście udało się strażakom ugasić pożar i nic się nikomu nie stało, ale strat trochę jest, bo cały dom jest zalany wodą – powiedział jeden z mieszkańców budynku, w którym mieszka osiem osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group