Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9634
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ogień przy al. Wojska Polskiego

Niedziela, 15 listopada 2009, 19:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 listopada 2009, 9:36
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Ogień przy al. Wojska Polskiego
Fot. Mar
Do pożaru doszło w jednym z mieszkań w niedzielę po godz. 19 w budynku na rogu al. Wojska Polskiego i ul. Klonowica. Wszystko wskazuje na to, że zdarzenie spowodował – poprzez nielegalne podłączenie się do sieci elektrycznej – uciążliwy lokator, który od dawna uprzykrzał życie sąsiadom.

– To jest margines, od lat zatruwał nam życie, kradł prąd, urządzał awantury, a teraz nas spalił – mówią zezłoszczeni mieszkańcy kamienicy przy ulicy Wojska Polskiego. – Siedzieliśmy w domu przy kolacji, gdy wpadła do nas znajoma z krzykiem, ludzie ratujcie się wasz dom się pali! - relacjonują. Jak mówią, w ostatniej chwili bezpiecznie uciekli z mieszkania, strop już trzaskał od ognia. Na miejsce przyjechały trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej i OSP z Sobieszowa.

- Dostaliśmy zgłoszenie, że pali się mieszkanie na drugim piętrze kamienicy. Na miejscu przystąpiliśmy do gaszenia ognia, inna rota przeszukiwała mieszkanie. W jednym z pomieszczeń znaleźliśmy nieprzytomnego mężczyznę bez czynności życiowych. Ewakuowaliśmy go piętro niżej gdzie prowadziliśmy akcję reanimacyjną do przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Z pomocą ratowników pogotowia odzyskał przytomność i został przewieziony z oparzeniami dróg wewnętrznych do szpitala. Teraz oddymiamy pomieszczenia i ustalamy stopień uszkodzeń. Spaleniu uległa część elementów dachu i ostatni strop – wyjaśniał jeden ze strażaków prowadzących akcję gaśniczą.

Na miejscu zjawili się przedstawiciele Centrum Zarządzania Kryzysowego, którzy mają zapewnić wszystkim poszkodowanym nocleg. Jutro budynek zostanie dokładnie sprawdzony przez służby budowlane i przedstawicieli ZGL Północ, czy mieszkańcy mogą bezpiecznie wrócić do mieszkań.

- Dwadzieścia lat życia z lumpem, dziesiątki awantur, gazownia odcięła mu gaz, bo nie płacił, energetyka odcięła prąd, bo nie płacił, to kradł z korytarza. Wielokrotnie zgłaszaliśmy to do ZGL, ale tam nas lekceważyli i zbywali. Teraz będą musie się wytłumaczyć, dlaczego lump, który nie płacił czynszu mógł tam mieszkać, a dla przyzwoitych ludzi nie ma mieszkań. Ogień pojawił się w pomieszczeniu, w którym podłączył się do prądu z ZGL.

Pewnie tam iskrzyło. A ogień poszedł po drewnianej konstrukcji błyskawicznie. Kto nam teraz zapłaci za zalane i zniszczone mieszkania. Ten margines na pewno nie – mówili jeden przez drugiego zezłoszczeni mieszkańcy – teraz też, jego koleżka, co się mało nie spalił, pojedzie do ciepłego szpitala, a my tutaj będziemy marznąć na dworze - mówili mieszkańcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group