Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5587
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ogień patriotyzmu płonął w sercach jeleniogórzan

Środa, 12 listopada 2014, 9:51
Aktualizacja: 10:19
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Ogień patriotyzmu płonął w sercach jeleniogórzan
Fot. Mestra
W niedzielny wieczór Święta Niepodległości (11.11) na dziedzińcu przy jeleniogórskiej bazylice dziesiątki osób zebrały się, aby razem śpiewać pieśni patriotyczne i przypomnieć sobie historię odzyskania niepodległości. Wydarzenie miało miejsce w ramach Ogniska Patriotyzmu, którego organizatorem już po raz czwarty jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego.

Przy ognisku spotkali się rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, harcerze oraz wszyscy, którzy chcieli w ten sposób manifestować swoją radość ze Święta Niepodległości. W blasku ogniska śpiewali wspólnie takie pieśni, jak: „Serce w plecaku”, „Wojenko, wojenko”, „Warszawskie dzieci”, „Białe róże” czy „Rota”. Pomiędzy utworami wyświetlane były krótkie filmy i prezentacje dotyczące tematyki patriotyzmu i Powstania Warszawskiego.

– To niesamowita i wyjątkowa inicjatywa. Dzisiaj prawie nikt nie śpiewa utworów o patriotycznej tematyce, a przecież to nasza historia i piękna tradycja. Jeśli nie będziemy tego pielęgnować, to nasze dzieci zapomną o tym – mówiła Martyna Lewańska, która na śpiewanie przy ognisku wybrała się z mężem i dziećmi.

- 96 lat temu wolność została nam dana, ale jednocześnie też zadana, dlatego każdego dnia powinniśmy ją pielęgnować – mówił na zakończenie ks. dziekan Bogdan Żygadło, proboszcz parafii św. Erazma i Pankracego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group