Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 4529
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oficjalnie: Piotr Paczóski wiceprezydentem

Środa, 29 czerwca 2016, 10:25
Aktualizacja: Piątek, 22 lipca 2016, 14:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Oficjalnie: Piotr Paczóski wiceprezydentem
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj rano (29.06) w sali konferencyjnej miejskiego Ratusza prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła oficjalnie poinformował o powołaniu Piotra Paczóskiego na stanowisko zastępcy prezydenta miasta. Jest to efekt trwających od kilku miesięcy rozmów na temat koalicji w Radzie Miejskiej.

Podjąłem decyzje personalne, których wiele osób spodziewało się już wcześniej – powiedział na wstępie Marcin Zawiła, który wcześniej odbył rozmowę z Mirosławą Dziką. Dotychczasowa zastępczyni wraca na swoje poprzednie stanowisko – naczelnika Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Jelenia Góra. Pełniący obowiązki naczelnika Tomasz Kowalczyk pozostanie w wydziale i będzie współpracował z Mirosławą Dziką. - Jestem wdzięczny pani Dzikiej, że podjęła się próby współpracy ze mną w bardzo trudnym okresie – przy wielu trudnych zmianach, wykonywała je w pełni profesjonalnie, przy pełnej lojalności i jestem przekonany, że robiła to z dużym pożytkiem dla Jeleniej Góry i jeszcze nie raz spotkamy się w różnych ważnych sytuacjach dla miasta – powiedział prezydent Marcin Zawiła.

W ten sposób finalizujemy rozmowy, które były prowadzone od dłuższego czasu. Koalicję będą tworzyć komitet Razem Zmieniamy Jelenią Górę, Sojusz Lewicy Demokratycznej i część radnych Platformy Obywatelskiej – przyznał Marcin Zawiła informując, że podstawą porozumienia jest przyjęta przez Radę Miasta Strategia dla Miasta Jeleniej Góry, która ma być realizowana z żelazną konsekwencją.

Piotr Paczóski będzie odpowiadać za sprawy społeczne, oświatę, kulturę i sport, a także politykę mieszkaniową i inne drobne komórki. Nowy wiceprezydent nie krył satysfakcji. - Dzisiejszy dzień jest kulminacją tego, co od dłuższego czasu państwo wiedzieli, domyślali się. Wcześniej nie mogliśmy tego zakomunikować z oczywistych względów – powiedział Piotr Paczóski. - Chcemy działać wspólnie dla naszego miasta, obywateli, naszych sympatyków, sojuszników, ale i tych, którzy z dystansem patrzą na nas – kontynuował P. Paczóski.

Miejsce Piotra Paczóskiego w Radzie Miejskiej, zgodnie z wynikami wyborów z 2014 roku może zająć Józef Sarzyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group