Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10077
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Odwołane rozprawy

Wtorek, 24 marca 2020, 7:01
Aktualizacja: Środa, 25 marca 2020, 13:30
Autor: KED
Region: Odwołane rozprawy
Fot. KED
Walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wymusiła poważne ograniczenia w działalności sądów.

Prezes Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze zarządził do 30 kwietnia w sądach okręgu odwołanie wszystkich rozpraw – za wyjątkiem spraw pilnych. W tym czasie będą się odbywać między innymi jedynie sprawy: w przedmiocie zastosowania i przedłużenia tymczasowego aresztowania, sprawy, w których orzeczono środek zabezpieczający w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym, sprawy rozpoznawane w postępowaniu przyspieszonym oraz sprawy zagrożone przedawnieniem karalności czynu albo przedawnieniem wykonania kary, o odebranie osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką, dotyczące umieszczenia nieletniego w schronisku dla nieletnich, o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, związane z wykonaniem Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) i przesłuchania osoby w trybie zabezpieczenia dowodu lub co do której zachodzi obawa, że nie będzie można jej przesłuchać na rozprawie.

Zarządzenie dotyczy również odwołania badań w Opiniodawczych Zespołach Sądowych Specjalistów w Jeleniej Górze i Bolesławcu - za wyjątkiem spraw pilnych oraz wstrzymania przyjmowania przez Kuratorów przeprowadzania wywiadów kuratorskich w miejscu zamieszkania podopiecznych oraz budynkach sądów.

W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze wstrzymano do odwołania osobistą obsługę interesantów. Kontakt z Sądem możliwy jest wyłącznie korespondencyjnie, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wpłat na konta Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze należy dokonywać wyłącznie bezgotówkowo.

Twoja reakcja na artykuł?

7
26%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
7%
Smuci
4
15%
Złości
13
48%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
851
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group