Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10558
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Odwołają wójta i radę?

Sobota, 10 października 2020, 7:03
Autor: WAC
Podgórzyn: Odwołają wójta i radę?
Fot. WAC
W niedzielę (11.10) odbędzie się referendum, w którym mieszkańcy gminy Podgórzyn zdecydują, czy dojdzie do odwołania wójta Mirosława Kalaty oraz Rady Gminy w Podgórzynie.

Przypomnijmy. Lista zarzutów stawianych samorządowcom przez niezadowolonych z ich rządów jest długa i dotyczy między innymi: prób zamknięcia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce, wielomilionowego zadłużenia gminy, likwidacji dopłat do opłat za wodę oraz odprowadzanie ścieków, zapowiedzi rozwiązania umowy na organizację transportu zbiorowego z MZK Jelenia Góra.

Pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum podpisało się 1362 mieszkańców gminy. To dużo więcej, niż wymagane przepisami prawa 651 osób, czyli 10 procent osób uprawnionych do głosowania w gminie. W związku z tym komisarz wyborczy wydał postanowienie o przeprowadzeniu w dniu 11 października referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy oraz Rady Gminy w Podgórzynie.

Lokale referendalne będą czynne w godzinach 7.00 - 21.00. Mieszkańcy gminy swoje zdanie na temat być albo nie być lokalnego samorządu będą mogli wyrazić w siedzibach siedmiu obwodowych komisji ds. referendum, mieszczącymi się w: Centrum Aktywności Społecznej „Pogórze"w Podgórzynie, Młodzieżowym Schronisku Turystycznym w Staniszowie, Harcerskiej Bazie Karkonoskiej w Przesiece, Szkole Podstawowej w Sosnówce, Szkole Podstawowej w Ścięgnach, Szkole Podstawowej w Miłkowie i Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce. Aby referendum było ważne w głosowaniu musi wziąć udział co najmniej 3/5 liczby osób, które w ostatnich wyborach samorządowych brało udział w głosowaniu na wójta oraz radę gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

47
78%
Cieszy
3
5%
Hahaha
1
2%
Nudzi
4
7%
Smuci
3
5%
Złości
2
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
847
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group