Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11296
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odwiedzamy groby bliskich

Sobota, 1 listopada 2014, 11:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 listopada 2014, 7:40
Autor: Mea
Jelenia Góra: Odwiedzamy groby bliskich
Fot. Mea
– Nie spodziewałem się, że podjedziemy pod sam cmentarz. Dobrze, że wybraliśmy się wcześniej, w tej sytuacji zdążymy odwiedzić wszystkie groby bliskich – mówił Grzegorz mieszkaniec Cieplic, którego spotkaliśmy na nowym cmentarzu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. – Świetny pomysł z tą darmową miejską komunikacją dzisiaj, wiele osób z tego korzysta – dodaje.

– Do godziny 10.00 ruch w Jeleniej Górze na ul. Sudeckiej przy starym oraz nowym cmentarzu odbywał się płynnie. Nie było nieprzewidzianych zdarzeń drogowych – poinformował Kacper Krauze z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Wiadomo jednak, że po 12.00 ruch zacznie się zwiększać i mogą tworzyć się duże korki na drogach, prowadzących do jeleniogórskich nekropolii. Dlatego warto rozważyć, czy nie wybrać się na cmentarz czerwonym autobusem, a dzisiaj (1.11) są one darmowe.

– To rozwiązanie doskonale się sprawdza. Nie ma problemu ze skasowaniem czy kupieniem biletu, więc autobusy nie mają długich postojów, jeździ się dobrze - mówiła Zofia z Jeleniej Góry.

- Tym razem służby miejskie zadbały o prządek na cmentarzach przy ul. Sudeckiej. Jest naprawdę pięknie, także za sprawą mieszkańców, którzy zadbali o groby bliskich oraz wolontariuszy i szkolnej młodzieży. Widziałem ich kilka dni temu, jak porządkowali zapomniane mogiły - podkreśla Przemek Kiełbikowski z Jeleniej Góry.

- Porządek jest na czwórkę z plusem. Dużo lepiej to wygląda niż w zeszłym roku - oceniła Urszula z Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
836
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group