Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 5825
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Odpowiedzą za nielegalny pobyt w Polsce

Piątek, 5 listopada 2021, 8:39
Autor: WAC
Region: Odpowiedzą za nielegalny pobyt w Polsce
Fot. straż graniczna
Pięciu Irakijczyków nielegalnie przebywających w naszym kraju zatrzymali na Dolnym Śląsku strażnicy graniczni ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie.

W trakcie czynności służbowych pogranicznicy wytypowali do kontroli jadące z Polski do Niemiec auto osobowe prowadzone przez 50-letniego obywatela Gruzji posiadającego polską kartę pobytu. Wraz z nim podróżowało pięciu obywateli Iraku w wieku od 19 do 31 lat. To czterech mężczyzn i kobieta, którzy nie posiadali poza swoimi paszportami żadnych dokumentów umożliwiających im legalny pobyt w Polsce oraz zgodne z prawem przekroczenie granicy. Z uwagi na to cała szóstka została zatrzymana

Obywatel Gruzji odpowie za udzielanie pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom – informuje rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak. - Natomiast obywatele Iraku odpowiedzą za usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom. Wobec nich wszczęte zostaną także postępowania administracyjne zmierzające do zobowiązania cudzoziemców do wyjazdu z Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

18
51%
Cieszy
2
6%
Hahaha
3
9%
Nudzi
3
9%
Smuci
0
0%
Złości
9
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group