Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 3256
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Odpowie za wybuch gazu w kamienicy

Wtorek, 13 listopada 2018, 6:24
Aktualizacja: Środa, 14 listopada 2018, 7:28
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Odpowie za wybuch gazu w kamienicy
Fot. Użyczone
Nawet pięć lat może spędzić w wiezieniu 65–letni Czesław K. z Mirska, który nieprawidłowo podłączył butlę gazową, a następnie zapalił papierosa, czym doprowadził do eksplozji. W wyniku wybuchu obrażenia odniosło siedem osób, a całkowitemu zniszczeniu uległ cały budynek. Częściowo uszkodzone zostały też sąsiednie nieruchomości. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim akt oskarżenia przeciwko sprawcy.

Do zdarzenia doszło 25 stycznia br., w jednej z wielorodzinnych kamienic w Mirsku.

- Jak ustaliła Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, 65-letni mieszkaniec jednego z budynków nieprawidłowo podłączył znajdującą się w mieszkaniu butlę zawierającą gaz płynny zasilającą kuchenkę, powodując rozszczelnienie instalacji i wyciek gazu. Następnie zapalił papierosa, wskutek czego doszło do zapłonu i eksplozji gazu – informuje Tomasz Czukowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. - Lekkich i średnich obrażeń ciała doznało łącznie 7 osób, całkowitemu zniszczeniu uległ budynek, a także uszkodzone zostały sąsiednie nieruchomości. Łączne straty w mieniu poszkodowanych osób oraz Gminy Mirsk sięgają blisko jednego miliona złotych – dodaje prokurator.

W sprawie uzyskano między innymi opinię biegłego z zakresu gazu przewodowego, który ustalił, że zarówno kuchenka, jak i butla z gazem były sprawne, a rozszczelnienie spowodowane było wadliwą wymianą butli. Czesław K. nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Mężczyzna nie był dotychczas karany sądownie. Teraz odpowie za „sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach w postaci eksplozji materiałów łatwopalnych”.

Grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
11
85%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group