Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 5424
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odlotowo na lotnisku. Ku radości maluchów

Poniedziałek, 13 czerwca 2011, 7:48
Aktualizacja: 7:53
Autor: Agrafka
JELENIA  GÓRA: Odlotowo na lotnisku. Ku radości maluchów
Fot. Agrafka
Wczoraj, na cywilnym lotnisku sportowym należącym do Aeroklubu Jeleniogórskiego odbył się wielki festyn przygotowany z myślą o dzieciach z całą gamą atrakcji dla „maluchów”, w tym licznych pokazów, konkursów, a także loterią, w której główną nagrodą był przelot szybowcem.

Festyn rodzinny na lotnisku cywilnym w Jeleniej Górze rozpoczął pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu młodzieżowego zespołu. Następnie, scenę przejęli „kowboje”, którzy specjalnie dla uczestników zaprezentowali swoje umiejętności jeździeckie, posługiwania się lassem oraz walki na pejcze. Ku wielkiej radości dzieci, tuż po kowbojach na deskach scenicznych pojawił się również Indianin, który mistrzowsko wykonał taniec deszczu w celu przepędzenia chmur, unoszących się wczoraj nad lotniskiem i całą Jelenią Górą.

- Zorganizowaliśmy festyn dla dzieci, ponieważ niewiele jest takich imprez w naszym mieście. Większość atrakcji było za darmo, dzięki naszym fundatorom, którym zawdzięczamy m.in. słodycze, wypieki oraz nagrody w loterii. W festynie wzięło udział czterdzieścioro dzieci z domu dziecka, które mogły korzystać ze wszystkich atrakcji bez opłat, a osoby z cateringu przygotowały dla nich trzy rodzaje posiłków. Mam nadzieję, że festyn rodzinny na lotnisku stanie się imprezą cykliczną, a przy tym z roku na rok coraz większą – mówiła nam Kamila Baran, organizatorka z firmy W&E.

Oprócz występów kowbojskich oraz tańca Indianina dzieci mogły zobaczyć pokaz strażaków, prezentację tresury psów, zapoznać się z uzbrojeniem policji, wspiąć się na ściankę, a także pojeździć na kucyku. Wiele radości sprawiły maluchom dmuchane zjeżdżalnie, miasteczko ruchu drogowego, konkurs bezpieczeństwa i wspólna nauka tańca belgijskiego. Rowerzyści z pomocą funkcjonariuszy policji mogli oznakować swoje rowery.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group