Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 5484
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA JAGNIĄTKÓW: Odlotowo choć z poślizgiem w Jagniątkowie

Niedziela, 12 września 2010, 7:53
Aktualizacja: 18:15
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA JAGNIĄTKÓW: Odlotowo choć z poślizgiem w Jagniątkowie
Fot. Gabi
Miały być atrakcją drugiego weekendu sierpnia, ale ich przeprowadzenie uniemożliwiła ulewa i powódź. W końcu – z ponadmiesięcznym opóźnieniem – odbyły się wczoraj. Mowa o II Dniach Jagniątkowa i festynie, który zintegrował lokalną społeczność. Na zakończenie – do nieba poleciały niebieskie baloniki.

Watra Jagniątkowska przygotowała wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Amatorzy wspólnej zabawy spotkali się na terenie OW. RAWAR. Wszyscy rządni mocnych wrażeń mogli wspinać się na dmuchanej ściance pod okiem wykwalifikowanych instruktorów lub postrzelać z broni pneumatycznej w pozycji leżącej. O tę ostatnią rozrywkę zadbała Liga Ochrony Kraju z jej liderem, Wacławem Dadaczyńskim.

Pierwotnie atrakcje te przeznaczone były dla dzieci, ale szybko okazało się, że nie tylko one chcą stanąć w szranki. W tym czasie ratownik GOPR opowiadał, jak zachować się na szlaku i w razie kontuzji. Podał także kilka rad jak udzielić pierwszej pomocy. Z tej dziedziny szkolenie przeprowadzili również strażacy. Poza tym pokazywali zainteresowanym swój sprzęt i – co wzbudziło największe zainteresowanie – zafundowali festynowiczom „podniebną przejażdżkę” wysięgnikiem. Można było obejrzeć przepiękną panoramę Karkonoszy. Był także pokaz gaszenia płonącego samochodu.

Można było podziwiać dwa zabytkowe auta i porozmawiać z ich właścicielami lub pooglądać malarstwo Patrycji Ślusarskiej. Wszystko w rytm piosenek wykonywanych przez zespół ludowy Jeleniogórzanie. Nie zabrakło stoisk z gadżetami dla dzieci i mini-zorbingu. Dla zgłodniałych przygotowane były przepyszne jak zwykle ciasta, grochówka, bigos i karkówka.

Dzieci miały zapewniony kącik, w którym mogły spokojnie rysować, malować lub łapać bańki mydlane. Po południu wystąpiło pięć sympatycznych dziewczyn z Paki Buziaka i zespół „Deja vu”. Rozgrywany był mecz w piłkę nożną Jagniątków vs. Reszta Świata. Wygrali chłopcy z Jagniątkowa uzyskując wynik 13:6. W nagrodę każdy z nich otrzymał książkę, a cała drużyna brązową statuetkę. Pokonani otrzymali nagrody pocieszenia.

Straż miejska wraz z policją przygotowali gry i zabawy dla całych rodzin. Sierżant sztabowa Danuta Razmysłowicz oraz mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ochoczo rzucili się w wir tańca. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rodzinne zawody: jazda na hulajnodze na czas. Każdy mógł otrzymać niebieski balon z napisem Magiczny Jagniątków. Pod koniec bardzo udanego festynu organizatorzy wypuścili balony w niebo. Był to bardzo piękny widok i świetny pomysł na zakończenie lata i II Dni Jagniątkowa.

Z imprezy na imprezę organizatorzy prześcigają się w pomysłach. Ciekawe jakie atrakcje wymyślą na następną organizowaną przez nich wspólną zabawę. Dzięki takim inicjatywom Jagniątków naprawdę staje się magiczny, za sprawą osób, które w nim mieszkają i działają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
506
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group