Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3143
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odlotowe ferie zimowe bez śniegu

Wtorek, 12 lutego 2008, 16:34
Aktualizacja: 16:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Odlotowe ferie zimowe bez śniegu
Fot. TEJO
Białego puchu brakuje, ale najmłodsi, którzy rozpoczęli wypoczynek w mieście, nie narzekają na nudę. Zwłaszcza ci, którzy wybrali ofertę zorganizowanych zimowych wakacji.

We wtorek dziewczęta i chłopcy, którzy odpoczywają w Domu Harcerza przy ulicy Wiejskiej, zwiedzili ratusz. Największe wrażenie zrobiła średniowieczna studnia wyeksponowana w magistracie. Było też spotkanie z policjantem, który mówił kolonistom o bezpieczeństwie. – W czwartek mamy ognisko integracyjne z młodzieżą z Kluczborka – usłyszeliśmy od organizatorów.

Nie nudzili się także młodzi jeleniogórzanie, którzy wybrali propozycję Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Do południa mają zajęcia plastyczne – w tym roku pod hasłem „Czarno-biało”. – Poznają teatr cieni i tzw. „czarny teatr” oraz wykonają rekwizyty potrzebne do jego realizacji – mówi Maria Szubart, organizatorka wypoczynku.

Po południu jest coś dla ciała: dużo ruchu. We wtorek koloniści uczestniczyli w zajęciach kung-fu. Pod okiem Bogusza Szkutnika poznawali tajniki tej sztuki walki. W programie półkolonii są także zajęcia ze wspinaczki prowadzone na specjalnej ścianie, w którą jest wyposażone JCK.
W planach jest także wycieczka do Raszowa koło Kamiennej Góry, gdzie w „Domu Pachnącym Chlebem” dzieci dowiedzą się, jak przygotować chleb do wypieku.

Półkolonie prowadzone są także w Młodzieżowym Domu Kultury, Osiedlowym Domu Kultury oraz w sobieszowskim „Muflonie”. Odwiedzimy te placówki podczas zimowego wypoczynku.

Na zdjęciach: wypoczywający w Domu Harcerza przed ratuszem oraz zajęcia kung-fu w JCK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group