Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 2858
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Odlotowe ferie zimowe bez śniegu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 12 lutego 2008, 16:34
Aktualizacja: 16:35
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Białego puchu brakuje, ale najmłodsi, którzy rozpoczęli wypoczynek w mieście, nie narzekają na nudę. Zwłaszcza ci, którzy wybrali ofertę zorganizowanych zimowych wakacji.

We wtorek dziewczęta i chłopcy, którzy odpoczywają w Domu Harcerza przy ulicy Wiejskiej, zwiedzili ratusz. Największe wrażenie zrobiła średniowieczna studnia wyeksponowana w magistracie. Było też spotkanie z policjantem, który mówił kolonistom o bezpieczeństwie. – W czwartek mamy ognisko integracyjne z młodzieżą z Kluczborka – usłyszeliśmy od organizatorów.

Nie nudzili się także młodzi jeleniogórzanie, którzy wybrali propozycję Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Do południa mają zajęcia plastyczne – w tym roku pod hasłem „Czarno-biało”. – Poznają teatr cieni i tzw. „czarny teatr” oraz wykonają rekwizyty potrzebne do jego realizacji – mówi Maria Szubart, organizatorka wypoczynku.

Po południu jest coś dla ciała: dużo ruchu. We wtorek koloniści uczestniczyli w zajęciach kung-fu. Pod okiem Bogusza Szkutnika poznawali tajniki tej sztuki walki. W programie półkolonii są także zajęcia ze wspinaczki prowadzone na specjalnej ścianie, w którą jest wyposażone JCK.
W planach jest także wycieczka do Raszowa koło Kamiennej Góry, gdzie w „Domu Pachnącym Chlebem” dzieci dowiedzą się, jak przygotować chleb do wypieku.

Półkolonie prowadzone są także w Młodzieżowym Domu Kultury, Osiedlowym Domu Kultury oraz w sobieszowskim „Muflonie”. Odwiedzimy te placówki podczas zimowego wypoczynku.

Na zdjęciach: wypoczywający w Domu Harcerza przed ratuszem oraz zajęcia kung-fu w JCK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jeden z tego zdjęcia 12-02-2008 17:17
Ale było znakomicie!!!!!!!!!!Ta Pani jest bardzo miła polecam ten Dom Harcerza.
~RudeBwoy 12-02-2008 23:02
Otwórzcie jakieś szkoły na ludzi z zewnątrz.. z chęcią bym w siatę albo kosza z kimś pograł a nie zamulał w domu :D
tatar 13-02-2008 12:02
A może by tak stworzyć jakieś imprezy dla dzieci z niezorganizowanych grup?Biorę dziecko na ferie i mogę mu poczytać jakie to wspaniałe imprezy czekają te dzieci których rodzice płacą za tydzień,czy coś koło tego!Mi pozostaje iść z synkiem na lodowisko,do teatru,do kina,pewnie i na pizzę!Trochę mało tych atrakcji w naszym mieście dla naszych i przyjezdnych dzieci(i nie tylko)!Ale wiecie co,nie żałuję,tych kilka dni spędzimy RAZEM.Gorzej z dziećmi których rodzice nie mają na półkolonie pieniędzy a na przebywanie z dzieckiem w domu razem-czasu.
~_rymcycymcy____ 13-02-2008 13:09
Do .....17:17 | ~Jeden z tego zdjęcia | ...będę strzelał ...jesteś w niebieskiej czapce bez pompona ? ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group