Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5419
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odjazdowa wystawa w Czekoladziarni

Piątek, 9 kwietnia 2010, 20:45
Aktualizacja: 22:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Odjazdowa wystawa w Czekoladziarni
Fot. reprodukcje
Miłośnicy podróży koleją retro oraz smakosze czekolady mają podwójną okazję, aby wstąpić do Galerii Czekoladowej, gdzie dziś otwarto kolejną ciekawą ekspozycję fotograficzną.

„Podróż w stylu retro” to zestaw kilkunastu czarno-białych fotografii Sebastiana Łuczywo. Autor zapisał w kadrze magię parowozów i uroki dawnego kolejnictwa uchwycone podczas organizowanych współcześnie okolicznościowych przejazdów pociągami retro z sapiącą lokomotywą na przedzie. Zdjęcia pochodzą z niemieckiego Osanbruck, skansenu w Jaworzynie, z Wolsztyna oraz z przejazdu starym składem w ubiegłym roku na trasie Jelenia Góra – Lwówek Śląski.

Sebastian Łuczywo nie mógł dotrzeć na wernisaż. Wiadomo jednak, że od dzieciństwa jest zafascynowany lokomotywami i kolejnictwem, bo mieszka w bliskim sąsiedztwie torów. Zainteresowanie tą tematyką stało się rodzinną pasją. Miejsca, gdzie powstawały fotografie, wskazywał dziś jego syn, Krzysztof. Fotografik jest także kolekcjonerem kolejowych gadżetów: ma tablice z opuszczonych dworców, zegar łudząco podobny do dworcowego oraz – oczywiście – kolejki elektryczne.

– Marzeniem autora jest posiadanie własnego parowozu – mówił gospodarz galerii Dariusz Goetze – ale póki co musi mu wystarczyć aparat oraz podróże przy okazji przejazdów pociągów retro. Zdjęcia z takich wydarzeń są zarazem pamiątką rodzinną jak i artystycznym wyrazem pasji Sebastiana Łuczywo.
Jest on także dwukrotnym laureatem konkursu fotograficznego do kalendarza „ERA”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group