Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8089
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odebrali laury za wyniki w nauce

Poniedziałek, 7 czerwca 2010, 17:12
Aktualizacja: Wtorek, 8 czerwca 2010, 8:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Odebrali laury za wyniki w nauce
Fot. Angela
Barbara Krzemieniecka, Michał Kwiatkowski i Kamil Radomski to trójka najzdolniejszych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jeleniej Górze, którzy wśród wszystkich jeleniogórskich uczniów szkół średnich osiągnęli najlepsze średnie i otrzymali stypendia prezydenta miasta po trzy tysiące złotych. Dzisiaj uroczyście wręczył je wiceszef miasta Miłosz Sajnog.

Basia Krzemieniecka przyznaje, że zdobycie stypendium prezydenta miasta Jeleniej Góry wymagało od niej ciężkiej pracy. Jej pasją jest psychologia i to w tej dziedzinie stała się finalistką olimpiady. Zdobyte stypendium przeznaczy na wymarzone wakacji w Hiszpanii, po których rozpocznie studia na psychologii marketingu i zarządzania, z którymi wiąże przyszłość.

Kamila Radomskiego fascynuje filozofia, co udowodnił podczas olimpiady filozoficznej, której został laureatem.
– Jak byłem w trzeciej klasie gimnazjum, miałem dużo czasu dla siebie, najpierw troszeczkę malowałem, później robiłem coś innego, i ta filozofia wypłynęła jako najtrwalsze zainteresowanie. Filozofia jest tańsza niż np. kajakarstwo, gdzie trzeba kupić kajak, a książki do filozofii można wypożyczyć – żartuje. Kamil w najbliższych planach ma objechanie Polski autostopem, a później studia we Wrocławiu.

Jak mówi trzy lata w Norwidzie w klasie humanistycznej było strzałem w dziesiątkę. Nikt tam go do niczego nie przymuszał, i to właśnie dzięki tej „wolności” mógł realizować to, co lubił w sposób najlepszy dla siebie.

Michał Kwiatkowski, finalista olimpiady lingwistyki matematycznej teoretycznej i stosowanej, przyznaje, że sukces zawdzięcza ciężkiej pracy oraz zdolnościom. W przyszłości planuje studiować prawo we Wrocławiu. Nagrody w zastępstwie nieobecnego prezydenta Marka Obrębalskiego rozdawał jego zastępca Miłosz Sajnog.

– Co roku na postawie uchwały o gospodarnej szkoły i uczniach wyjątkowo zdolnych przyznajemy nagrody po trzy tysiące złotych dla uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 oraz dyplomy i upominki książkowe dla laureatów bądź finalistów olimpiad centralnej, którzy tej średniej ocen nie uzyskali. Cieszę się, że udało wam się takie wyniki osiągnąć i mam nadzieję, że po skończeniu studiów wrócicie do Jeleniej Góry i będziecie chcieli działać dla naszego miasta – mówił Miłosz Sajnog.

Dyplom uznania i uścisk dłoni jako jeden z wielu finalistów olimpiad odebrał m.in. Tomasz Szuba, absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, dwukrotny finalista olimpiad z języka rosyjskiego.
– Dla mnie jest to wyróżnienie na tle regionalnej społeczności i duma. Przyszłości zawodowej nie wiąże z tym kierunkiem, planuję studiować chemię. Język rosyjski wykorzystam jednak w wycieczkach do Rosji czy na Ukrainę – mówi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
803
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group