Barbara Krzemieniecka, Michał Kwiatkowski i Kamil Radomski to trójka najzdolniejszych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jeleniej Górze, którzy wśród wszystkich jeleniogórskich uczniów szkół średnich osiągnęli najlepsze średnie i otrzymali stypendia prezydenta miasta po trzy tysiące złotych. Dzisiaj uroczyście w
reklamy
reklamy
Basia Krzemieniecka przyznaje, że zdobycie stypendium prezydenta miasta Jeleniej Góry wymagało od niej ciężkiej pracy. Jej pasją jest psychologia i to w tej dziedzinie stała się finalistką olimpiady. Zdobyte stypendium przeznaczy na wymarzone wakacji w Hiszpanii, po których rozpocznie studia na psychologii marketingu i zarządzania, z którymi wiąże przyszłość.
Kamila Radomskiego fascynuje filozofia, co udowodnił podczas olimpiady filozoficznej, której został laureatem.
– Jak byłem w trzeciej klasie gimnazjum, miałem dużo czasu dla siebie, najpierw troszeczkę malowałem, później robiłem coś innego, i ta filozofia wypłynęła jako najtrwalsze zainteresowanie. Filozofia jest tańsza niż np. kajakarstwo, gdzie trzeba kupić kajak, a książki do filozofii można wypożyczyć – żartuje. Kamil w najbliższych planach ma objechanie Polski autostopem, a później studia we Wrocławiu.
Jak mówi trzy lata w Norwidzie w klasie humanistycznej było strzałem w dziesiątkę. Nikt tam go do niczego nie przymuszał, i to właśnie dzięki tej „wolności” mógł realizować to, co lubił w sposób najlepszy dla siebie.
Michał Kwiatkowski, finalista olimpiady lingwistyki matematycznej teoretycznej i stosowanej, przyznaje, że sukces zawdzięcza ciężkiej pracy oraz zdolnościom. W przyszłości planuje studiować prawo we Wrocławiu. Nagrody w zastępstwie nieobecnego prezydenta Marka Obrębalskiego rozdawał jego zastępca Miłosz Sajnog.
– Co roku na postawie uchwały o gospodarnej szkoły i uczniach wyjątkowo zdolnych przyznajemy nagrody po trzy tysiące złotych dla uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 oraz dyplomy i upominki książkowe dla laureatów bądź finalistów olimpiad centralnej, którzy tej średniej ocen nie uzyskali. Cieszę się, że udało wam się takie wyniki osiągnąć i mam nadzieję, że po skończeniu studiów wrócicie do Jeleniej Góry i będziecie chcieli działać dla naszego miasta – mówił Miłosz Sajnog.rn rnDyplom uznania i uścisk dłoni jako jeden z wielu finalistów olimpiad odebrał m.in. Tomasz Szuba, absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, dwukrotny finalista olimpiad z języka rosyjskiego.
– Dla mnie jest to wyróżnienie na tle regionalnej społeczności i duma. Przyszłości zawodowej nie wiąże z tym kierunkiem, planuję studiować chemię. Język rosyjski wykorzystam jednak w wycieczkach do Rosji czy na Ukrainę – mówi.
Osoby w artykule
Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.
Używamy niezbędnych cookies do działania serwisu oraz opcjonalnych cookies preferencji, analityki, treści zewnętrznych i pomiaru reklam. Można zaakceptować wszystko, odrzucić opcjonalne albo dostosować ustawienia.
Polityka prywatności i cookies
Ustawienia cookies
Zarządzaj zgodami
Niezbędne cookies są wymagane do działania serwisu. Opcjonalnie można włączyć preferencje, analitykę Google, osadzone treści zewnętrzne oraz pomiar reklam.
Niezbędne
Logowanie, bezpieczeństwo, sesja oraz zapis decyzji o cookies.
Zawsze aktywne
Preferencje
Zapamiętanie ustawień interfejsu itp.
Analityka
Pomiar ruchu w Google Analytics po uzyskaniu zgody.
Treści zewnętrzne
Osadzone mapy Google, filmy YouTube i materiały Facebook.
Reklamy i pomiar
Google AdSense, ograniczanie ponownego wyświetlenia oraz pomiar skuteczności reklam.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.