Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5449
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oddalające się parkomaty

Sobota, 19 czerwca 2010, 7:58
Aktualizacja: Środa, 20 października 2010, 8:11
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Oddalające się parkomaty
Fot. Angela
Najpierw miały działać już od czerwca, później termin przesunięto na wrzesień. Obecnie – najpewniej – zaczną funkcjonować dopiero od 2011 roku. Mowa o automatach na parkingach, które miały zastąpić parkingowych.

Choć zapytań oferentów było bardzo wiele, ostatecznie do przetargu zdecydował się przystąpić tylko jeden podmiot. Ponadto podając zbyt wysoką cenę usługi nie spełnił on wymogów.

– Na przetarg wpłynęła jedna oferta, która jest obecnie sprawdzana pod względem formalnym, jednak prowizja jaka została w niej zaproponowana czyli 62,5 procent jest wyższa od oczekiwanej przez miasto (55 procent ). Wszystko wskazuje na to, że z tego powodu przetarg zostanie unieważniony, a następnie ogłoszony zostanie kolejny – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Zmienimy też specyfikację dotyczącą opłat w systemie sms-owym na płatność kartą. Oferentów zapytujących o tę kwestię było naprawdę bardzo wielu i myślimy, że z tego powodu wycofali się oni z przetargu. Oferenci nie mając umowy z miastem nie mogli wynegocjować z operatorami sieci komórkowych odpowiednich stawek. Nie mieli więc pewności, że prowizja zaproponowana przez operatorów sieci komórkowych pokryje koszty związane z realizacją tego typu usługi - dodaje wiceszef miasta.

Jeden z pomysłów zmiany specyfikacji czyli płatność za parking kartą płatniczą jest rozwiązaniem, które funkcjonuje już w wielu miastach w Polsce. Kolejny przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w czerwcu. Parkomaty staną natomiast najprawdopodobniej od przyszłego roku.

- Jeśli pojawi się niebezpieczeństwo, że nie zdążymy wprowadzić parkomatów we wrześniu, co jest bardzo prawdopodobne, złożymy wniosek o zmianę uchwały dotyczącej daty wprowadzenia w życie parkomatów, albo zapisu, że do końca roku dopuszcza się pobór opłat parkingowych w formie dotychczasowej. Wówczas nie będziemy mieli presji czasu na wdrożenie tego systemu. Przy presji czasu zawsze wzrastają bowiem koszty realizacji – mówi wiceszef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1155
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group