Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5052
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oddajcie półtora miliona złotych! – apeluje Prystrom

Czwartek, 26 lutego 2009, 8:35
Aktualizacja: 14:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Oddajcie półtora miliona złotych! – apeluje Prystrom
Fot. TEJO
Taką sumę, zdaniem lidera Wspólnego Miasta, powinien zapłacić do kasy jeleniogórskiej inwestor, który już w maju zacznie budowę Focus Parku, centrum handlowego przy ulicy Kilińskiego.

– Wynika to z aktu notarialnego, w którym jest wyraźnie napisane, że inwestor ma zapłacić półtora miliona złotych kary za zwłokę w czasie od przejęcia gruntu przez miasto a rozpoczęciem budowy. Zobowiązała się do tego jeszcze spółka Atlant, której zobowiązania przejął obecny inwestor – mówi Robert Prystrom.

Lidera WM nie przekonuje zapewnienie inwestora, że pieniądze odda w naturze i to jeszcze z naddatkiem. Przypomnijmy, że spółka Parkdridge ma przebudować komunikacyjnie ulicę Kilińskiego tak, aby zapewnić łatwy dostęp pojazdów do centrum handlowego i przy okazji nie zakłócać ruchu ulicznego. Koszt takiej przebudowy wyceniono na grubo ponad półtora miliona złotych. Miała to być rekompensata z tytułu wspomnianej kary.

Zdaniem Roberta Prystroma zapis notarialny jest ścisły: pieniądze w gotówce miały wpłynąć do budżet w ciągu trzech miesięcy od daty wydania pozwolenia na budowę, czyli 18 listopada ubiegłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group