Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 7500
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Odbieranie połączeń z nieznanych numerów to błąd

Poniedziałek, 9 maja 2022, 17:59
Aktualizacja: 17:59
Autor: ts
Polska: Odbieranie połączeń z nieznanych numerów to błąd
Fot. ts
Jesteśmy prawie pewni, że po przeczytaniu tytułu artykułu pomyśleliście o tym, że komuś kompletnie odbiło. Codziennie odbieracie takie połączenia i niby na jakiej płaszczyźnie miałby to być błąd? Ale wiele osób już przekonało się, że odbieranie wszystkich połączeń z nieznanych numerów może być niebezpieczne. Nigdy tak naprawdę nie wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie słuchawki. Jeśli jest to telemarketer to można mówić nawet o szczęściu. Przed zagrożeniami, jakie czyhają na nas w kwestii połączeń telefonicznych, można się bronić. Jeśli chcecie wiedzieć jak - sprawdźcie na końcu artykułu, bo rozwiązania są najbardziej banalne na świecie.

Nieznane numery to plaga
Można tak powiedzieć, prawda? Przekalkulujcie, ile rozmawiacie dziennie przez telefon i jaki procent z tych połączeń to połączenia z numerów nieznanych. Czasami jedno, czasem pięć, a czasem dzwoni ich całe mnóstwo. Pewnie wiele osób automatyzuje czynność odbierania telefonu i nawet nie jest świadomych, ile takich połączeń odbiera tygodniowo czy miesięcznie. Przeważne po drugiej stronie znajduje się telemarketer, który chce nas namówić na nową ofertę, wspaniały produkt, zaprasza na pokazy garnków i leczniczych materacy, namawia do skorzystania z usług doradcy prawnego i tak dalej, i tak dalej. Tak naprawdę w tym momencie prawie każda firma wykonuje takiego rodzaju telefony. I może one są denerwujące, ale z pewnością nie są niebezpieczne (ale przed rozmową z telemarketerem również można się bronić, o czym przekonacie się niebawem!). Niebezpiecznie staje się, kiedy po drugiej stronie telefonu znajduje się ktoś, kogo zamiary dalekie są od czystych. Policja nieustannie przestrzega przed nimi i zachęca do większej ostrożności. I my także to zalecamy. Słyszeliśmy już o różnych sytuacjach, w których ktoś za pomocą jednego SMS-a czy jednego połączenia sprawiał, że ludzie tracili wszystkie pieczołowicie odkładane w banku latami pieniądze. Od razu uderza to w nasze poczucie bezpieczeństwa. Później jesteśmy już tacy nieufni, ale jak zawsze - "mądry człowiek po szkodzie". Ale można również zapobiegać, zamiast leczyć.

Tylko sprawdź ten numer
Tyle wystarczy - sprawdzenie numeru. Proste, prawda?
Warto to robić, bo zajmuje zaledwie parę sekund, a można zmniejszyć ryzyko trafienia na oszusta praktycznie do zera. Dobrze mieć zaufaną stronę, na której można to zrobić w szybki sposób. My polecamy znaleźć sobie swoją ulubioną np. wpisując w Google "czyj to numer" albo "kto dzwonił" i przejrzenie kilku witryn, by dobrać taką, która najbardziej nam pasuje. My bardzo lubimy https://infonumer.pl, ponieważ oferują również aplikację umożliwiającą sprawdzanie numerów telefonów za nas. To już dla takich bardzo wygodnych ludzi! Wracając jednak do strony - wystarczy w określone miejsce wpisać numer telefonu, a następnie wygenerować raport, w którym inni internauci, którzy mieli styczność z danym numerem, wystawili swoje oceny i komentarze. I na tej podstawie teraz my możemy dokonać wyboru czy odbierać, czy jednak nie. Pamiętajcie - jeśli macie jakieś doświadczenie z którymś numerem to zostawcie komentarz od siebie, aby pomóc innym! To jak? Skorzystacie?

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
1
13%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group