Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 11678
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Od piosenek nucenia do tabliczki mnożenia w SP7

Sobota, 29 marca 2014, 7:26
Aktualizacja: Niedziela, 30 marca 2014, 8:05
Autor: Manu
Jelenia Góra: Od piosenek nucenia do tabliczki mnożenia w SP7
Fot. Roksana Chadaj
W miniony piątek (28 marca) w Zespole Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze po raz czwarty zorganizowano Matematyczne Prezentacje Twórczości Dziecięcej pod hasłem „Matematyczne podróże do starożytności”. Impreza przeznaczona jest dla przedszkolaków.

- W ostatnich kilku latach kompetencje matematyczne nabierają coraz większego znaczenia i są omawiane na najwyższym szczeblu strategicznym - mówi nauczycielka Beata Kieta, która jest pomysłodawcą i koordynatorem imprezy. - Najważniejsze są wczesne doświadczenia dzieci. Niekonwencjonalne metody nauczania mogą zmienić dziecięce obawy, poprawić osiągnięcia i otworzyć przed uczniami nowe możliwości uczenia się - dodaje.

Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu gości nadszedł czas na występy. Jako pierwsze wyszły na scenę przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 27 „Okrąglaczek” i wraz ze swoją wychowawczynią Eweliną Rafińską zaprezentowały montaż słowno–muzyczny pt. „Trójkąt i koło”.

Następnie na scenie pojawiły się dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Zespole Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2, które pod kierunkiem Beaty Kiety zaprezentowały inscenizację „Jak Amon i Nefretete lud egipski ocalili”, nawiązujące do starożytny Egiptu. Potem dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 pod opieką Marzenny Koselnik recytowały wiersze - „Tęcza” Marii Konopnickiej i „Kłopot muchomora” oraz zaśpiewały piosenkę „Tydzień”.

Mali reprezentanci z Miejskiego Przedszkola nr 2 pod kierunkiem Katarzyny Maślak i Małgorzaty Wasilewskiej przedstawili wiersze „Kotek się uczy” Stefanii Szuchowej i „Muchomor” oraz wykonali piosenkę „Dłonie”. Z kolei przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Bajka” pod opieką Elżbiety Serdyńskiej recytowały wiersz „Rodzinka” i zaśpiewały piosenkę „Cyferki”.

Wszystkie występy artystyczne uroczych i niezwykle barwnych grup dziecięcych zostały nagrodzone gromkimi brawami i okrzykami zadowolenia. Po zakończonych występach, przy muzyce egipskiej odbyła się zabawa integracyjna „Ręce na kolana”, gdzie mali uczestnicy poruszali się rytmicznie, trzymając ręce na kolanach, a na przerwę w muzyce zamieniali się w „egipską rzeźbę”.

Prezentacje oceniało jury w składzie: dyrektorka szkoły Elżbieta Rybak, emerytowana nauczycielka Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze - Waldemara Kumor-Raban oraz przedstawicielka Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze - Kinga Sobczak-Pieńkowska.

Nagrodzono wszystkich występujących uczestników, odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków dla reprezentantów poszczególnych zespołów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group