Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13121
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Od piątku wystawa prac jeleniogórskich fotografików

Wtorek, 11 maja 2021, 15:23
Autor: Muzeum Karkonoskie
Jelenia Góra: Od piątku wystawa prac jeleniogórskich fotografików
Fot. Muzeum Karkonoskie
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza na wystawę „Z Archiwum Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego”, której wernisaż odbędzie się 14 maja o godzinie 17:00.

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne sięga historią 1961 roku - w tym roku bowiem grupa szesnastu entuzjastów fotografii z Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości powołała Stowarzyszenie Miłośników Fotografii Amatorskiej (SMFA). W późniejszym czasie SMFA przekształciło się w Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne (JTF) i trwa pod tą nazwą do dziś. W ramach 60-lecia, w różnych Instytucjach Kultury, odbędzie się jubileuszowy cykl wystaw JTF.

Muzeum Karkonoskie zaprezentuje część archiwalnych zbiorów członków Towarzystwa, obrazujących 60 lat ich twórczości. Wystawa podzielona została na 4 główne grupy: akt, portret, natura, życie codzienne miasta. Dodatkowo wyświetlony zostanie pokaz multimedialny, prezentujący zdjęcie każdego z obecnych i byłych członków Jeleniogórskie Towarzystwa Fotograficznego.

Pokażemy ciekawe dokumenty związane z przebiegiem działalności i twórczości JTF, przedstawiające ważne wydarzenia, które miały miejsce w minionych latach. Zaprezentowany będzie także sprzęt fotograficzny, który ma zobrazować i przybliżyć technikę fotografii tradycyjnej, głównie archiwalne aparaty fotograficzne wykorzystywane do tworzenia zdjęć metodą analogową - informują organizatorzy wystawy.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group