Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7821
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Od ilustracji do abstrakcji” pod Brązowym Jeleniem

Piątek, 15 maja 2015, 7:33
Aktualizacja: 7:35
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Od ilustracji do abstrakcji” pod Brązowym Jeleniem
Fot. JCK
Jutro (16.05, w sobotę) o godz. 17.00 w Galerii pod Brązowym Jeleniem w Jeleniogórskim Centrum Kultury (przy ul. 1–go Maja 60) rozpocznie się wernisaż wystawy zbiorowej zatytułowanej “Od ilustracji do abstrakcji” autorstwa uczestników pracowni rysunku i malarstwa dla dorosłych JCK.

“Od ilustracji do abstrakcji” to podsumowanie tematów i zadań zrealizowanych w pracowni w ciągu ostatniego roku. Autorzy prac mogli czerpać inspiracje z natury, malować rzeczy przez siebie ulubione lub zmierzyć się z takimi tematami jak: “Ekspresje wodne”, “Jak w niebie”, “Moje Karkonosze”, “Moje światy – abstrakcja”, “Taniec z kolorem”, “Te co skaczą i fruwają” oraz “Z lotu ptaka”.

Autorami prac są: Zofia Herman, Wanda Kurowska, Bogusława Olszak, Barbara Podobyćko, Irena Regucka-Grała, Danuta Rychter, Krystyna Rzeczycka, Siostra Miriam, Mieczysława Skowron, Lesław Wolak, Urszula Zaremba i Elżbieta Żak.

Pracownia rysunku i malarstwa dla dorosłych istnieje już od 9 lat. Okazała się być miejscem niezbędnym dla wszystkich tych, którzy poszukiwali i poszukują swojego miejsca w sztuce. Dla wielu przygoda z tą pracownią to nie tylko poznawanie języka sztuki ale przede wszystkim podążanie własną drogą, ścieżką wrażliwości i poczucia spełnienia. Odkrywanie ukochanych tematów, technik, nowych form wypowiedzi tylko po to, żeby poczuć się twórcą indywidualnej, niepowtarzalnej przestrzeni.

- Sensem naszej pracy niezmiennie pozostaje autentyzm, szczerość i kształtowanie osobowości. Najważniejszy jest człowiek, jego świat wewnętrzny, jego poszukiwanie piękna. Składanie w całość rzeczywistości pełnej pasji, obrazów i twórczej medytacji. Czytanie świata kolorem, linią, plamą. Świata pełnego cudowności! – mówią autorzy prac.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group