Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5566
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Od czwartku policyjna akcja "Znicz"

Środa, 30 października 2019, 14:36
Aktualizacja: Piątek, 1 listopada 2019, 7:23
Autor: 112
W związku ze zbliżającym się dniem „Wszystkich Świętych" funkcjonariusze garnizonu policji jeleniogórskiej w dniach od 31 października do 3 listopada będą prowadzić wzmożone działania policyjne pod kryptonimem „Znicz 2019” na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry oraz wszystkich dróg dojazdowych do cmentarzy na terenie całego powiatu jeleniogórskiego.

Celem prawidłowej realizacji zamierzonych działań planuje się następujące zmiany organizacji ruchu drogowego w rejonie jeleniogórskich cmentarzy :

Cmentarz przy ulicy Sudeckiej (Stary) wytyczone i zabezpieczone zostaną następujące miejsca do parkowania :
- prawa strona jezdni ulicy Skowronków w kierunku ulicy Mickiewicza ( Skowronków – ruch jednokierunkowy od ul. Sudeckiej).
- przy prawych krawędziach części dwujezdniowej ulicy Mickiewicza ( patrole nadzorujące ten odcinek nie mogą dopuścić do parkowania pojazdów na zielonym pasie pobocza i rozdzielającym )
- plac przy ulicy Sudeckiej naprzeciwko bramy głównej cmentarza z wydzieloną częścią dla pojazdów osób niepełnosprawnych
- plac przy Zakładzie Zieleni Miejskiej ulica Mickiewicza,
- prawa strona jezdni ulicy Głowackiego. Lewa strona jezdni od ul. Mickiewicza zostanie oznakowana znakami długość-36 do ul. Wyspiańskiego
- ul. Staffa – wjazd tylko i wyłącznie od ul. Sudeckiej, w wyniku czego możliwe będzie parkowanie pojazdów po prawej stronie jezdni w kierunku ul. Nowowiejskiej
- ul. Strumykowa – droga jednokierunkowa od ul. Sudeckiej w kierunku Osiedla Czarnego, parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych.

Cała długość ul. Sudeckiej – zakaz zatrzymywania się i postoju. Wszystkie te zmiany zostaną wprowadzone od 31.10.2019 roku

Cmentarz przy ulicy Sudeckiej (Nowy)

Parkingi usytuowane przy tym cmentarzu są zabezpieczone w wystarczającą liczbę miejsc do parkowania pojazdów, jednak nad bezpieczeństwem czuwać będą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze.

Cmentarz przy ulicy Jagiellońskiej ( Jelenia Góra – Cieplice) - wytyczone i zabezpieczone zostaną następujące miejsca do parkowania pojazdów :

- plac przy Dworcu PKP ulica Dworcowa,
- plac przy byłym szpitalu nr 2 oraz przy ulicy Mieszka I,
- przy prawej krawędzi jezdni ulicy Marcinkowskiego w kierunku ulicy Dworcowej
w tzw. Choinkę,
- na ulicy Dworcowej przy jej lewej krawędzi w kierunku ulicy Sobieszowskiej,
- ulica Jagiellońska prawa strona jezdni w kierunku ulicy Lubańskiej, ul. Jagiellońska będzie częściowo zamknięta dla ruchu pojazdów na odcinku wzdłuż cmentarza.

Policja apeluje do kierowców:

- zachowajcie szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam gdzie występuje nasilenie ruchu pieszych,
- zwracajcie uwagę na oznakowanie dróg i ulic – wystąpią przypadki znacznych zmian w organizacji ruchu. Tak zwana jazda na pamięć może być przyczyną wypadku,
- parkujcie tylko w miejscach do tego wyznaczony w sposób umożliwiający swobodny ruch pieszych i innych pojazdów,
- nie pozostawiajcie w samochodach rzeczy wartościowych. Pamiętajcie o przysłowiu „okazja czyni złodzieja”,
- podczas pobytu na cmentarzu trzymajcie przy sobie torebki, saszetki. Nie zostawiajcie ich nawet na chwilę bez opieki (np. gdy idziecie po wodę do kwiatów).

W rejonie cmentarzy i dróg dojazdowych policja zapewni zwiększoną liczbę patroli mundurowych i ruchu drogowego. Bezpieczeństwa pilnowali też będą policjanci ubrani po cywilnemu. Zawsze możecie liczyć na naszą pomoc i opiekę. Prosimy o przekazywanie policjantom wszelkich uwag mogących przyczynić się do zapewnienia nam wszystkim spokoju i bezpieczeństwa.

Ponadto policjanci przypominają o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu, poza terenem zabudowanym.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group