Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9879
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ochotnicy z Czernicy mają nowy wóz bojowy

Niedziela, 21 października 2012, 12:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 października 2012, 7:34
Autor: Angela
Region: Ochotnicy z Czernicy mają nowy wóz bojowy
Fot. Czytelnik
Wielka była radość strażaków ochotników z Czernicy, którzy wczoraj (20.10) uroczyście odebrali nowy wóz strażacki marki Mercedes z profesjonalnym wyposażeniem o wartości 648 tys. zł. Zastąpi on 34–letniego wysłużonego stara 244. W OSP Czernica działa 47 osób.

Jak mówi Piotr Leszcz, prezes OSP Czernica, nowy sprzęt bojowy to skok technologiczny z XX do XXI wieku.

- Czekaliśmy na ten samochód około sześciu lat, rok trwała procedura zakupu. Wielka była nasza radość, kiedy go wczoraj oficjalnie nam przekazano. Dzisiaj od rana ochotnicy zebrali się w strażnicy by posprzątać po wczorajszej uroczystości i popodziwiać nowy nabytek. Razem z nami cieszy się cała społeczność, ludzie przychodzą z dziećmi by oglądać i gratulować nam tak profesjonalnego sprzętu – mówi Piotr Leszcz.

Stanisław Leszcz, naczelnik OSP Czernica wyliczał natomiast wyposażenie samochodu: pojemność 2,5 tys. litrów, prądownice szybkiego natarcia, ledowy maszt oświetleniowy, wentylator oddymiający, agregator prądotwórczy, armatura wodna, nowa radiostacja, latarki i wiele innych.

- Jest to niezwykle ważny zakup, który będzie służył mieszkańcom Czernicy, gminy, powiatu i całego województwa, bo od 2009 roku jesteśmy jedną z sześciu jednostek z powiatu wpisaną do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego – mówi z dumą prezes OSP Czernica Piotr Leszcz. – Jednocześnie tym samochodem na akcje może wyjechać sześć osób. Dotychczas działaliśmy na trzech autach, których średni wiek to 30 lat. Były to dwa stary i jeden żuk z 1976 roku. Mamy również operacyjnego poloneza – dodaje.

Pieniądze na zakup samochodu pochodzą z wielu źródeł. Największą kwotę na ten cel przekazała gmina Jeżów Sudecki: 200 tys. zł, po 150 tys. zł przekazały – Zarząd Główny OSP RP i Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu, 90 tys. zł dołożył Urząd Marszałkowski, 50 tys. zł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, a pozostała kwota pochodzi ze środków własnych OSP Czernica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
534
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Aktualności
Fura zdrowia pod szpitalem
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group