Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8438
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ochłoda wyobraźni w Książnicy Karkonoskiej

Czwartek, 22 lipca 2010, 8:54
Aktualizacja: 13:19
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Ochłoda wyobraźni w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Natasza
Orzeźwiająca temperatura wód Pacyfiku złagodziła wczorajszą duchotę panującą w Bibliotece Dziecięco–Młodzieżowej Książnicy Karkonoskiej podczas kolejnego wakacyjnego poranka dla najmłodszych, którym zaproponowano podróż palcem po mapie na Hawaje.

– Czy ktoś z was wie gdzie leżą Hawaje ? – oto pierwsze pytanie prowadzącej, po którym nastąpiła nagła i niezręczna cisza. Nikt nie wiedział. Jednak po chwili do globusu podszedł chłopczyk i próbował odgadnąć, ale nie udało mu się. Położenie geograficzne wyspy trzeba było dzieciom wyraźnie wskazać.

Dzieci w pełni wykazały się wiedzą zapytane o hawajską faunę (ryby i skorupiaki) i spokojnie mogły przejść do tradycyjnego etapu zajęć, czyli odczytania baśni.

„Chłopiec Punia i Król Rekinów” to tytuł a także dwoje bohaterów opowiadania o honorze, odwadze, dobrze i zwycięstwie. Po lekturze rozpoczęły się zajęcia plastyczne. Na kartkach papieru „rosły” rekiny. Dzieci tworzyły też hawajskie naszyjniki. Papier, klej, bibuła i gotowe!

Mali jeleniogórzanie stali się Hawajczykami o rozpromienionych uśmiechach i miłych wspomnieniach, po dwóch godzinach egzotycznego warsztatu. Następne i ostatnie zajęcia „Poranki-czytanki” odbędą się 28 lipca, o godzinie 11.00 w Książnicy Karkonoskiej.

Spotkania realizowane są przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group