Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2893
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kęono: Obrońca zwierząt uniewinniony

Sobota, 24 sierpnia 2019, 7:09
Aktualizacja: Niedziela, 25 sierpnia 2019, 6:50
Autor: WAC
Kęono: Obrońca zwierząt uniewinniony
Fot. DIOZ
Sąd Rejonowego w Kępnie uniewinnił prezesa Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrada Kuźmińskiego w sprawie, w której ten był oskarżony o przywłaszczenie dwóch psów. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawa, którą rozpatrywał Sąd w Kępnie dotyczyła odebrania dwóch psów na jednej z posesji w okolicach tej miejscowości podczas interwencji w 2017 r. Jedno ze zwierząt było nieleczone, miało zapalenie skóry i uszu. Drugie było uwiązane na łańcuchu, bez dostępu do wody. Po interwencji DIOZ właścicielka psów złożyła zawiadomienie na policję dotyczące kradzieży psów o wartości 400 złotych.

Sąd w ustnych motywach wyroku wskazał jednoznacznie, że mam prawo odbierać od oprawców zwierzęta i wydawać je do adopcji - mówi K. Kuźmiński. - Nikt nie może mi tego prawa ograniczać m.in. poprzez stawianie irracjonalnych zarzutów. Serdecznie dziękuję sędziemu Aleksandrowi Dziwińskiemu za rzetelne przeanalizowanie mojej sytuacji i uwolnienie mnie spod zarzutów działania bezprawnego. Ten wyrok dodaje mi sił do walki z jeleniogórską prokuraturą, która na ten moment przedstawiła mi jedenasćie zarzutów działania bezprawnego w związku z prowadzonymi przeze mnie odbiorami zwierząt.

Twoja reakcja na artykuł?

28
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
101
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group