Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 10608
Zalogowanych: 53
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wieleń: Obóz rekreacyjno–sportowy MUKP Just Swim Jelenia Góra

Czwartek, 1 sierpnia 2013, 17:16
Aktualizacja: 17:17
Autor: MDvR
Wieleń: Obóz rekreacyjno–sportowy MUKP Just Swim Jelenia Góra
Fot. użyczone
Rekreacyjno–Sportowy Obóz Rowerowy „Wieleń 2013” to aktywna forma wypoczynku dla dzieci i młodzieży, którą zaproponował podczas tegorocznych wakacji Międzyszkolny Uczniowski Klub Pływacki „Just Swim Jelenia Góra”. Obóz który odbywał się w dniach 13–27 lipca w „przepięknych okolicznościach przyrody” Przemęckiego Parku Krajobrazowego, zlokalizowany był w Wieleniu Zaobrzańskim i zgromadził 25 uczestników.

- Dzieciom i młodzieży uczestniczącym w naszym obozie zaproponowaliśmy rozmaite formy aktywności ruchowej – mówi Andrzej Jaworski pełniący funkcję kierownika obozu – Staraliśmy się pokazać obozowiczom piękne okolice Pojezierza Sławskiego oraz Przemęckiego Parku Krajobrazowego z siodełka roweru, z pokładu żaglówki czy kajaka. Zachęcaliśmy dzieci i młodzież do udziału w fantastycznej formie turystyki i rekreacji jaką dla aktywnych ludzi jest rower. Przez te dwa tygodnie na nadmiar czasu nikt się nie uskarżał, a piękna, słoneczna pogoda sprawiała, że kąpielisko naszego ośrodka, było ulubionym miejscem każdego wracającego z zajęć obozowicza.

Codziennie w bloku przedpołudniowym uczestnicy próbowali swoich sił w żeglarstwie, turystyce kajakowej, strzelectwie sportowym oraz zajęciach rekreacyjnych z jazdą konną. Podstawową formą aktywności fizycznej na co dzień, była turystyka rowerowa realizowana w bloku popołudniowym. Rowerzyści podzieleni na grupy w zależności od stopnia zaawansowania pokonywali trasy od 15 do 50 kilometrów. Wieczorami organizowane były Igrzyska Olimpiady Obozowej, dyskoteki i ogniska.

- O całej atmosferze na obozie, może świadczyć wypowiedź jednego z uczestników, który gdy zapytałem jak co rano: -„Czy kogoś coś boli?”- odpowiedział: - „Mnie boli… że się obóz jutro kończy!”. Gdyby każdy obóz dostarczał tylko takich problemów jakich doświadczyłem na tym obozie mogę jechać na kolejny obóz choćby jutro! - podsumował Marcin Binasiewicz, szkoleniowiec Just Swim.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
190
Tak, często
13%
Czasami
45%
Nigdy
7%
Nie, wolę autobus
5%
Nie, bo mam samochód
29%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
 
Aktualności
Koncert w Zachełmiu
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group