Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8171
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wieleń: Obóz rekreacyjno–sportowy MUKP Just Swim Jelenia Góra

Czwartek, 1 sierpnia 2013, 17:16
Aktualizacja: 17:17
Autor: MDvR
Wieleń: Obóz rekreacyjno–sportowy MUKP Just Swim Jelenia Góra
Fot. użyczone
Rekreacyjno–Sportowy Obóz Rowerowy „Wieleń 2013” to aktywna forma wypoczynku dla dzieci i młodzieży, którą zaproponował podczas tegorocznych wakacji Międzyszkolny Uczniowski Klub Pływacki „Just Swim Jelenia Góra”. Obóz który odbywał się w dniach 13–27 lipca w „przepięknych okolicznościach przyrody” Przemęckiego Parku Krajobrazowego, zlokalizowany był w Wieleniu Zaobrzańskim i zgromadził 25 uczestników.

- Dzieciom i młodzieży uczestniczącym w naszym obozie zaproponowaliśmy rozmaite formy aktywności ruchowej – mówi Andrzej Jaworski pełniący funkcję kierownika obozu – Staraliśmy się pokazać obozowiczom piękne okolice Pojezierza Sławskiego oraz Przemęckiego Parku Krajobrazowego z siodełka roweru, z pokładu żaglówki czy kajaka. Zachęcaliśmy dzieci i młodzież do udziału w fantastycznej formie turystyki i rekreacji jaką dla aktywnych ludzi jest rower. Przez te dwa tygodnie na nadmiar czasu nikt się nie uskarżał, a piękna, słoneczna pogoda sprawiała, że kąpielisko naszego ośrodka, było ulubionym miejscem każdego wracającego z zajęć obozowicza.

Codziennie w bloku przedpołudniowym uczestnicy próbowali swoich sił w żeglarstwie, turystyce kajakowej, strzelectwie sportowym oraz zajęciach rekreacyjnych z jazdą konną. Podstawową formą aktywności fizycznej na co dzień, była turystyka rowerowa realizowana w bloku popołudniowym. Rowerzyści podzieleni na grupy w zależności od stopnia zaawansowania pokonywali trasy od 15 do 50 kilometrów. Wieczorami organizowane były Igrzyska Olimpiady Obozowej, dyskoteki i ogniska.

- O całej atmosferze na obozie, może świadczyć wypowiedź jednego z uczestników, który gdy zapytałem jak co rano: -„Czy kogoś coś boli?”- odpowiedział: - „Mnie boli… że się obóz jutro kończy!”. Gdyby każdy obóz dostarczał tylko takich problemów jakich doświadczyłem na tym obozie mogę jechać na kolejny obóz choćby jutro! - podsumował Marcin Binasiewicz, szkoleniowiec Just Swim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group