Czwartek, 25 czerwca
25°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce
reklamy

Obostrzone parkowanie przy Podwalu

Audio

Czytaj na głos

Autor: Agrafka 2 min czytania

O złotówkę podrożał parking znajdujący się na Podwalu przy pawilonie Komfort. Klienci sklepu mogą z niego korzystać bezpłatnie przez godzinę, ale za okazaniem bileciku z pieczątką pobraną w sklepie. Pozostali muszą zapłacić trzy złote za godzinę postoju.

reklamy
reklamy

Parking znajdujący się na Podwalu przy sklepie Komfort, który należy do sklepu, od wielu lat był płatny, jednak od 14 listopada cena została podwyższona o złotówkę. Zmieniła się też firma strzegąca parkingu. Każdy klient sklepu, podjeżdżając na parking otrzymuje bilet, który podbity pieczątką przez sprzedawców sklepu uprawnia do darmowego postoju przez godzinę.

Należy go okazać przed upłynięciem godziny osobie strzegącej parkingu, od której otrzymało się bilet. Kolejna godzina postoju kosztuje już trzy złote. Osoby, które nie chcą zapoznać się z asortymentem sklepu, mogą zapłacić trzy złote za godzinny postój, a nawet 12 zł za cały dzień.

– Cena trzech złotych obowiązuje w całej Polsce. Ruch jest tu duży, wiele osób zostawia samochody i idzie do centrum Jeleniej Góry, cena ta więc jest podyktowana potrzebą rotacji na parkingu. Mniejsze stawki powodowałyby blokowanie miejsc parkingowych przez osoby, które nie chcą skorzystać z usług sklepu Komfort. Pierwsza godzina bezpłatna przeznaczona jest więc dla klientów rotacyjnych – poinformował Konrad Lisowski, z firmy Progres.

– Jeśli nawet klient przekroczy ten czas, a faktycznie coś kupił w sklepie wtedy oczywiście nie będzie pobierana dodatkowa opłata. Staramy się być elastyczni i dopasowywać do potrzeb naszych klientów. Zależy nam na wyeliminowaniu osób, które zostawiały niegdyś samochody na parkingu, aby załatwić sprawy np. w urzędach, czy bankach. Oczywiście jeśli osoba otrzymując bilecik, będzie chciała wejść do sklepu jedynie po pieczątkę, wtedy jej nie otrzyma – dodał K. Lisowski.

Parking jest płatny zazwyczaj w godzinach pracy sklepu, jednak przy większych imprezach typu Jarmark Staroci może być płatny również w godzinach nocnych bowiem jest opisany jako całodobowy.

- Droga dojazdowa do mojego budynku przy Podwalu 27 i parkingu Komfortu jest własnością miasta, nawet dostałam już dwa pisma od wydziału geodezyjnego z propozycją zakupu jednej trzeciej tej drogi. Od poniedziałku, kiedy zmienił się zarządca parkingu, moi klienci skarżyli mi się, że żądano od nich zapłaty trzech złotych za postój na chodniku przed budynkiem, którego jestem właścicielką. Przecież to jest jakiś absurd, nie mają do tego prawa, a na dodatek odstraszają mi klientów – powiedziała Bożena Damasiewicz, właścicielka nieruchomości przy Podwalu 27.

- Nie było sytuacji żebyśmy pobierali opłaty od osób, które stają na chodniku przy budynku, gdzie znajduje się m.in. sklep Bojko, ponieważ nie jesteśmy pewni do kogo należy ten teren. Pobieramy opłaty od klientów sklepu muzycznego lub sklepu z artykułami dziecięcymi, tylko wtedy, gdy parkują na naszym parkingu i nie są równocześnie klientami sklepu Komfort – mówi Konrad Lisowski.

Jednak przedstawiciele sklepu Komfort twierdzą, że droga dojazdowa do parkingów jest przez nich dzierżawiona. Na pewno jej właścicielem jest miasto Jelenia Góra.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Pokojowa na sezon Jelenia Góra Poszukujemy pokojowej do Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze. 📅 Praca do 30 września 📄 Umowa zlecenie 🕒 Elastyczny grafik Zainteresowane osoby p… KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka