Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 5124
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Obostrzone parkowanie przy Podwalu

Piątek, 11 listopada 2011, 8:05
Aktualizacja: Sobota, 12 listopada 2011, 8:12
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Obostrzone parkowanie przy Podwalu
Fot. Angela
O złotówkę podrożał parking znajdujący się na Podwalu przy pawilonie Komfort. Klienci sklepu mogą z niego korzystać bezpłatnie przez godzinę, ale za okazaniem bileciku z pieczątką pobraną w sklepie. Pozostali muszą zapłacić trzy złote za godzinę postoju.

Parking znajdujący się na Podwalu przy sklepie Komfort, który należy do sklepu, od wielu lat był płatny, jednak od 14 listopada cena została podwyższona o złotówkę. Zmieniła się też firma strzegąca parkingu. Każdy klient sklepu, podjeżdżając na parking otrzymuje bilet, który podbity pieczątką przez sprzedawców sklepu uprawnia do darmowego postoju przez godzinę.

Należy go okazać przed upłynięciem godziny osobie strzegącej parkingu, od której otrzymało się bilet. Kolejna godzina postoju kosztuje już trzy złote. Osoby, które nie chcą zapoznać się z asortymentem sklepu, mogą zapłacić trzy złote za godzinny postój, a nawet 12 zł za cały dzień.

– Cena trzech złotych obowiązuje w całej Polsce. Ruch jest tu duży, wiele osób zostawia samochody i idzie do centrum Jeleniej Góry, cena ta więc jest podyktowana potrzebą rotacji na parkingu. Mniejsze stawki powodowałyby blokowanie miejsc parkingowych przez osoby, które nie chcą skorzystać z usług sklepu Komfort. Pierwsza godzina bezpłatna przeznaczona jest więc dla klientów rotacyjnych – poinformował Konrad Lisowski, z firmy Progres.

– Jeśli nawet klient przekroczy ten czas, a faktycznie coś kupił w sklepie wtedy oczywiście nie będzie pobierana dodatkowa opłata. Staramy się być elastyczni i dopasowywać do potrzeb naszych klientów. Zależy nam na wyeliminowaniu osób, które zostawiały niegdyś samochody na parkingu, aby załatwić sprawy np. w urzędach, czy bankach. Oczywiście jeśli osoba otrzymując bilecik, będzie chciała wejść do sklepu jedynie po pieczątkę, wtedy jej nie otrzyma – dodał K. Lisowski.

Parking jest płatny zazwyczaj w godzinach pracy sklepu, jednak przy większych imprezach typu Jarmark Staroci może być płatny również w godzinach nocnych bowiem jest opisany jako całodobowy.

- Droga dojazdowa do mojego budynku przy Podwalu 27 i parkingu Komfortu jest własnością miasta, nawet dostałam już dwa pisma od wydziału geodezyjnego z propozycją zakupu jednej trzeciej tej drogi. Od poniedziałku, kiedy zmienił się zarządca parkingu, moi klienci skarżyli mi się, że żądano od nich zapłaty trzech złotych za postój na chodniku przed budynkiem, którego jestem właścicielką. Przecież to jest jakiś absurd, nie mają do tego prawa, a na dodatek odstraszają mi klientów – powiedziała Bożena Damasiewicz, właścicielka nieruchomości przy Podwalu 27.

- Nie było sytuacji żebyśmy pobierali opłaty od osób, które stają na chodniku przy budynku, gdzie znajduje się m.in. sklep Bojko, ponieważ nie jesteśmy pewni do kogo należy ten teren. Pobieramy opłaty od klientów sklepu muzycznego lub sklepu z artykułami dziecięcymi, tylko wtedy, gdy parkują na naszym parkingu i nie są równocześnie klientami sklepu Komfort – mówi Konrad Lisowski.

Jednak przedstawiciele sklepu Komfort twierdzą, że droga dojazdowa do parkingów jest przez nich dzierżawiona. Na pewno jej właścicielem jest miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group