Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5941
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Obława na miłośników szybkiej jazdy obwodnicą

Poniedziałek, 2 maja 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Obława na miłośników szybkiej jazdy obwodnicą
Fot. SD
Z jednej strony kierowcy, którzy najchętniej docisnęliby gaz „do dechy”, z drugiej – dwa policyjne motocykle i trzy radiowozy. Cel: przekonanie zmotoryzowanych, że należy spieszyć się powoli zwłaszcza na terenie zabudowanym największego osiedla w mieście.

Mowa o przeprowadzonej kilka dni temu akcji na odcinku obwodnicy (ul. Jana Pawła II) w bezpośrednim sąsiedztwie salonu Renault Dzięciołowski. – Skutek był taki, że znaczna większość prowadzących auta nie jechała szybciej niż około 30 km na godzinę. Wyglądało to bardzo komicznie, bo z reguły na tym odcinku kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość – zauważył nasz Czytelnik, który z okna pobliskiego wieżowca obserwował i fotografował przebieg policyjnych działań.

Wprawdzie przed kilkoma laty ustawiono tam pudło fotoradaru, jednak samo urządzenie trafia do niego jedynie od czasu do czasu. Pudło robi więc za straszaka, co zauważyli radni miejscy, którzy podczas ostatniej sesji zdecydowali o kupnie jeszcze jednego urządzenia. – Kierowcy, widząc „fotoradar” na odcinku jego zasięgu zwalniają, a później gwałtownie przyspieszają – argumentowali będący w mniejszości przeciwnicy zakupu. Przeważyło zdanie tych rajców, którzy uważali, że im więcej „maszyn”, tym bezpieczniej.

Na razie okazuje się jednak, że policyjna obława wydaje się jedynym „argumentem”, który trafi do kierowców i przekona ich, że – choć jadą po czteropasmowej obwodnicy – powinni przestrzegać ograniczenia prędkości na całej długości ul. Jana Pawła II. Dodajmy, że przed trzema laty zlikwidowano tam przejście dla pieszych, na którym – właśnie przez ułańską fantazję kierowców a także nieostrożność pieszych – doszło do kilku groźnych, w tym śmiertelnych, potrąceń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
833
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group