Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5576
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oblałeś maturę? Zapłać za poprawkę

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Wtorek, 4 marca 2008, 7:44
Aktualizacja: Środa, 5 marca 2008, 7:42
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Komu powinie się noga na egzaminie maturalnym, ten będzie musiał wysupłać z portfela odpowiednią kwotę, aby jeszcze raz podejść do próby. To sposób na mobilizację trzecioklasistów do skuteczniejszej nauki.

O pomyśle wprowadzenia opłat za maturalne poprawki pisze Polska Gazeta Wrocławska. Nowe przepisy mają wejść w życie już za rok i będą dotyczyły nie tylko dzisiejszych drugoklasistów, ale wszystkich uczniów, którym w ciągu pięciu minionych lat nie dopisało szczęście na najważniejszym egzaminie w szkolnej karierze. - Zapłacą zarówno za zaliczenie oblanego przedmiotu, jak i za poprawianie przedmiotu zdanego. Większość
dyrektorów szkół średnich uważa, że byli uczniowie powinni płacić za dodatkowe egzaminy – podkreśla dziennik.

Nauczyciele zauważają, że liczba przystępujących do poprawki młodych ludzi z roku na rok wzrasta. Tymczasem matura kosztuje. Okręgowa komisja egzaminacyjna musi zamówić arkusze i opłacić ich dystrybucję. Szkoły muszą też angażować w „poprawkową” sesję więcej nauczycieli i organizować dodatkowe komisje. Za to też trzeba płacić.

PGWr pisze, że poprawkowicze nie są obciążani żadnymi kosztami za ponowne zdawanie egzaminu. Dyrekcje szkół obawiają się dezorganizacji pracy podczas matur. Na poprawienie egzaminu uczniowie mają pięć lat. – Wprowadzenie opłat, zdaniem dyrektorów, będzie mieć wpływ na te osoby, które deklarują chęć ponownego zdawania matury, a nie przychodzą na egzaminy. Unikniętoby w ten sposób sytuacji, kiedy z powodu kaprysów byłych uczniów cierpi cała szkoła – konkluduje Polska Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

IgorekYa 4-03-2008 8:37
Nie powinno się tak robić....za wszystko pieniądze:/. Ci z PO - czego oni nie wymyślą....poroniony pomysł, każdy powinien mieć szanse na zdanie matury bezpłatnie!!!!!
~ 4-03-2008 8:49
Zmieńcie system nauki z 3 na 4 lata, obecnie to jest przeładowane i kształci się dyslektyków, co piszą "poprostu, wkońcu i ostatnio... sondu"
~paw 4-03-2008 9:12
wysupłać odpowiednią sumkę to będą musieli rodzice, a nie maturzysta.
~Beata 4-03-2008 10:21
Chory pomysl!!!!!! jesli trzeba bedzie placic za mature latwiej bedzie ja kupic
~zefiryna 4-03-2008 12:32
kupić matury chyba się nie da. każdą pracę sprawdza chyba więcej niż jeden egzaminator, po za tym niewiadomo który... to komu zapłacić i kiedy? a pomysł chyba nie taki zły, skoro rośnie ilość poprawek to czym młodziez zmobilizować lepiej jeśli nie kasą?
~ed 4-03-2008 12:39
i bardzo dobrze, ludzie myślą że wszystko im sie należy, zdajcie sobie sprawę że te pieniądze wydawane na poprawki dla nieuków leni i leserow pochodzą z naszych podatków i moglyby być wydatkowane na inne cele, gdyby jednemu czy drugiemu leniowi chcialo sie uczyć. za swoje błędy trzeba płacic - z wlasnej kieszeni. Niestety w tym kraju już tak jest, że ci co najmniej dają od siebie dostają najwięcej od państwa.
~xx 4-03-2008 13:07
a ilu będzie celowo oblewanych?? aby do płatnej porawki.
Patol 4-03-2008 13:15
To się nazywa darmowa edukacja za pieniądze podatników. Nic tylko uciekać z tego durnego kraju!!
~qwerty 4-03-2008 16:00
Zamiast płacić za poprawkę proponuje wprowadzić opłatę za zdanie matury. Powiedzmy 2000zł i matura zdana za pierwszym razem. Do ed. błagam cię skończ pisać takie brednie a naucz się żyć w społeczeństwie!
~do ed 4-03-2008 22:39
Jak tak dalej pójdzie to będziemy za wszystko płacić ,a wszystkich na pewno nie będzie stać .Wiadomo biednemu zawsze wiatr w oczy a bogatemu... Przecież nie zawsze oblewają Ci co są leniami / nie raz wystarcz stres i w głowie pustka gotowa /. Za poprawki nie powinno się płacić.Może więcej wymagać od nauczycieli ,aby lepiej nauczali a nie tylko zadawali i odpytywali Na pewno odsetek nie zdających byłby mniejszy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group